صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

18. دى 1397 - 9:04
کد مطلب: 72769
امام جمعه شهر لیکک فضای مجازی را محیطی آسیب زا برای دانش آموزان عنوان کرد و شبکه اجتماعی اینستاگرام را بزرگترین و خطرناک ترین محیط تهدید آفرین و آسیب زا دانست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ اولین کارگاه آموزشی مهارت های زندگی و سواد فضای مجازی ویژه والدین دانش آموزان 4 مدرسه از مدارس شهرستان بهمئی با موضوع سبک زندگی و فرزندپروری، آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی و پیشگیری اولیه از اعتیاد در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در این کارگاه آموزشی با تاکید بر لزوم هوشیاری والدین، گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش شهرستان است اما بدون همکاری والدین دانش آموزان این مهم محقق نمی شود.

صادق جریده تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش شهرستان با همیاری امام جمعه شهر لیکک، حضور فعال والدین و کارشناسان مربوطه، مدیران مدارس و معاونین توانمند حوزه پرورشی مدارس برای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه پیشگیرانه دارد و این مسیر را به خوبی و با اهداف مشخصی پیگیری می کند.

وی در پایان سخنان خود گفت: والدین باید مسیر خانه تا مدرسه دانش آموزان را هوشمندانه زیر نظر داشته باشند.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در این کارگاه آموزشی، حضور والدین در کارگاه ها را امری واجب و استفاده والدین از مدرسین توانمند و مجرب را برای پیشگیری و مقابله با آسیب ها در بین دانش آموزان را از نان شب با ارزش تر دانست.

اکبر وزش که در چند سال اخیر نزدیک به ۳۰ کارگاه آسیب های اجتماعی را با هماهنگی مسئولان وقت آموزش و پرورش و به کمک مدیران مدارس برنامه ریزی و اجرا کرده است، گفت: حضور والدین تاثیر آسیب ها را کم رنگ تر می کند که در این راستا هم به مدرسه کمک می شود، همه به خانواده و هم برای جامعه مفید است.

وزش خطاب به خانواده ها و مدیران با تقدیر از حضور پر رنگ در این کارگاه آموزشی، گفت: خانواده هایی که در این کارگاه ها شرکت نمی کنند، خود یک نوع آسیب بزرگ است که امیدواریم خانواده ها به این کارگاه های مهم اهمیت دهند تا بتوانند آسیب های اجتماعی را از فرزندان خود دور کنند.

وی در پایان با تقدیر از امام جمعه شهر لیکک، وی را بازوی توانمند آموزش و پرورش دانست.

امام جمعه شهر لیکک در این کارگاه آموزشی صحبت های خود را پیرامون آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی آغاز کرد.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد: بی در و پیکر ترین فضای آسیب زا برای فرزندان به خصوص دانش آموزان ،فضای مجازی است.

وی افزود: بلوغ جنسی فرزندان زودتر از سن عاطفی و عقلانی آنها رشد می کند.

امام جمعه شهر لیکک در مورد بحران هویت گفت: تلاش نکردیم هویت فرزند ما شکل بگیرد، باید تلاش کنیم که در شکل گیری شخصیت و هویت به فرزند خود کمک کنیم.

وی افزود: در مورد هویت دهی بهترین کار این است که فرزندان ما با شخصیت های بزرگ مواجه شوند.

حجت الاسلام افروغی انحرافات جنسی را بدترین بیماری ها در این دوره دانست که منجر به افت تحصیلی، بهانه گیری فرزندان، دلسرد شدن نسبت به آموزه های دینی، تغییر قیافه فرزند، مختل شدن خواب و ضعیف شدن نمرات در مدرسه می شود.

وی در ادامه به ویژگی های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی با داشتن ویژگی های همچون فرامرزی، از بین رفتن حیا در این فضا، جذابیت و تنوع طلبی، سریع و ارزان بودن باعث شده است که فرزندان ما به این سمت کشیده شوند.

امام جمعه شهر لیکک در همین رابطه گفت: بدترین اعتیاد در جهان، اعتیاد به فضای مجازی است که در شهر ما از این ناحیه دچار آسیب و تهدید جدی هستیم.

حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل و آسیب فرزندان از ناحیه پدر و مادر است چرا که بعضی موقع انتظاراتی از فرزندان داریم که خودمان آنها را رعایت نمی کنیم.

وی تصریح کرد: دانش آموز راهنمایی یا دبیرستان که در شهر خود و کنار والدین زندگی می کند، چه نیازی به داشتن گوشی هوشمند دارد، در صورتی که این ابزار یکی از بزرگترین ابزار آسیب زا برای نوجوانان دانش آموز است.

حجت الاسلام افروغی افزود:اینترنت به خصوص بسته های ارزان قیمت شبانه یکی از معضلاتی است که در کنار سایر آسیب های اجتماعی تنظیم خواب انسان را بر هم می زند.

وی گفت:اینستاگرام یکی از خطرناک ترین محیط های موجود در فضای مجازی است که اگر شخصی ادعای معصوم بودن هم کند و در این فضا حضور داشته باشد، دچار مشکلات جدی می شود ؛بنابراین نباید هیچگاه اجازه استفاده از این محیط آسیب زا را به خود و فرزندان خود بدهیم.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:والدین باید در راستای سالم سازی استفاده از فضای مجازی بین خود و فرزندان چنان اعتماد سازی کنند که فرزندان حاضر باشند بدون هیچ واهمه ای گوشی خود را به آنها دهند.

حجت الاسلام افروغی در پایان گفت: بیشترین افرادی که می توانند به سلامت و هویت دهی به فرزند کمک کنند والدین، به خصوص مادر است.

تصاویر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها