صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

1. آذر 1397 - 13:44
کد مطلب: 72713
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی با محوریت سه برنامه میلاد پیامبر(ص)،جشن مهربانی وهفته بسیجدر سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

امیر مسلمی نیا،دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابتدا با گرامیداشت هفته بسیج ، محوریت نشست را سه برنامه میلاد پیامبر(ص)،جشن مهربانی وهفته بسیج اعلام کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه نشست به تبیین جایگاه بسیج و نقش آن در منطقه و  جهان اشاره کرد.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی گفت:کشور ما به برکت تفکر بسیجی در علوم و فنون مختلف پیشرفت های چشمگیری داشت.

وی با بیان با تأسی از روایات و احادیث،گفت: وظیفه ما در قبال شادی آفرینی مردم زیاد است اما تولید شادی اسلامی زحمت و سختی می خواهد.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با گرامیداشت هفته وحدت،افزود:هفته وحدت چنان مهم است که انگلیس با هدف تفرقه افکنی بین مسلمانان، با شبکه های بسیار قوی به صورت روزانه در حال تبلیغ علیه آن است.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:تبعیض رفتاری و  برخود ملایم تر و مهربانانه تر ما شیعیان با یهودیان و مسیحیان نبست به برادران سنی، نشانه رسوخ تفکر تفرقه انداز، اختلاف بین شیعه و سنی است.

وی افزود: برنامه های عمومی که شور و هیجان در آنها باشد به همراه بازی های بومی محلی در شادی آفرینی جوانان و نوجوانان بسیار موثر است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در این نشست با گرامیداشت هفته بسیج ، به تشریح برنامه های متعددی پرداخت که در طول این هفته برگزار می شود.

سرگرد پاسدار باقر پسنده تصریح کرد: انقلاب ما به برکت خون شهدا،در سایه ولایت و با تفکر بسیجی رخ داد و تا امروز با وجود کاستی ها، خدمات 40ساله قابل قبولی را به مردم ارائه کرد.

وی گفت: هفته بسیج متعلق به همه مردم و مسئولان است، نه اینکه فقط سپاه و بسیج متولی باشند، همه دستگاه ها و نهادها باید برای نمایش اقتدار بسیج در کشور فعال شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در ادامه سخنان خود افزود: بهره برداری از 6واحد باب منزل مسکونی مددجویی و افتتاح سه مسجد نیمه تمام که  برای تکمیل هر کدام از آنها130میلیون ریال اعتبار هزینه شد، در هفته بسیج صورت می گیرد.

سرگرد پسند تصریح کرد:30صندوق اشتغال زایی بسیج شهرستان در طول هفته بسیج افتتاح می شود که با اعتبار این صندوق ها، از آذرماه امسال تسهیلات اشتغال زایی قرض الحسنه به مردم اعطا می شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه هایی که در هفته بسیج اجرا می شوند، گفت: همایش 5هزار نفری 5آذر را با هدف نمایش اقتدار بسیجیان شهرستان در شهر لیکک برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با تاکید بر لزوم تلاش شبانه روزی برای پیشبرد اهداف انقلاب، گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران با امام و رهبری عهد بستیم که شبانه روز زحمت بکشیم و پای انقلاب بایستیم.

سرگرد پسنده افزود:مسئولان نباید به این فکر باشند که ساعت 7 صبح به محل کار بیایند و ساعت 2ظهر به خانه برگردند، کشور در شرایط کنونی نیازمند مسئولان جهادی و انقلابی است.

وی خطاب به مسئولان شهرستان گفت: به فرمایش امام(ره)، ملاک سنجش حال فعلی افراد است، سیاسی کاری را بدون تعارف کنار بگذارید.

سرگرد پسنده ادامه داد: در این شهرستان مرحوم برخی چنان سیاسی کاری را سرلوحه کار خود قرار دادند که خدمت به مردم در اولویت های آخر کاری آنها قرار می دهد.

وی گفت: وظیفه مسئولان تقویت بنیان های فرهنگی و افزایش مشارکت مردم در برنامه های فرهنگی،مذهبی و اجتماعی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خاطرنشان کرد: ما با روشنگری مسئولان در راس امام جمعه، توانستیم آمار خودکشی امسال را در شهرستان به صفر برسانیم.

سرگرد پسنده با بیان اینکه به هیچ عنوان توهین به جایگاه امام جمعه و نا امید کردن قابل قبول نیست، گفت: افتخار آفرینی های ما در دفاع مقدس از مساجد و جمعه و جماعات شروع شد و همه مسئولان باید در قبال توهین به جایگاه نماز جمعه و سایر نهادهای فرهنگی تذکر دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی در ادامه این نشست تصریح کرد: بحث نماز را باید همه به عنوان یک امر مهم تلقی کنند، ما باید با تبلیغ و ترویج صحیح جمعیت روبه رشدی در مراسمات دینی به خصوص نماز های جمعه و جماعات داشته باشیم.

حجت الاسلام محمد مهدی ویسی نژاد گفت: شادی ما باید اسلامی باشد، هر موسیقی و تئاتری پذیرفتنی نیست، گاهی با تئاتری که حیا و حجب دختر را زیر سوال می برد مشکل داشتم و تذکرات لازم را می دادم.

وی با بیان اینکه مشارکت مسئولان در ارتقای فرهنگ شهر نقش موثری دارد، افزود: حضور مسئولان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی لازم و ضروری است.

 

 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها