صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

29. آبان 1397 - 19:01
کد مطلب: 72706
اداره منابع طبیعی شهرستان بهمئی در راستای اجرای قانون منابع ملی مانع صدها خانوار بهمئی از کشاورزی در زمین های پدری آنها شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛تعدادی از ریش سفیدان و بزرگان اهالی روستای گچ بلند بهمئی ظهر امروز در اعتراض به منع کشت زمین های زراعی خود توسط اداره منابع طبیعی به بهانه نداشتن سند رسمی مالکیت در دفتر امام جمعه شهر لیکک تجمع کردند.

این کشاورزان با آغاز کشت پاییزه، بعد از جمع آوری بذر و ابزار کشت و حضور در زمین های زراعی با حضور ماموران منابع طبیعی شهرستان از کشت منع شدند.

یکی از ریش سفیدان حاضر در تجمع به خبرنگار آوای ماغر گفت: نزدیک به 300خانوار ساکن روستای گچ بلند هستیم که در منطقه پشت گچ زمین زراعی داریم و سالهای سال در آن کشاورزی می کنیم اما با وجود داشتن نسق و قباله های زمان شاه، برای اولین بار اداره منابع طبیعی شهرستان مانع فعالیت کشاورزی در زمین های پدری ما شد.

وی افزود:حساسیت طوری بالا رفت که ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان به تمامی رانندگان تراکتور برای جلوگیری از حضور در زمین های زراعی ما هشدار داد و از آنها تعهد گرفت که حق شخم زدن زمین های ما را نداشته باشند.

یکی دیگر از اهالی گچ بلند با بیان اینکه ما قبل از انقلاب و در زمان قانون اصلاحات ارضی بر سر همین زمین های زراعی با خان منطقه اختلاف داشتیم که با ارائه مستنداتی که الان هم در دست داریم، رای مالکیت زمین ها به نفع اهالی روستا صادر شد اما الان به جای حمایت از ما، مانع فعالیت کشاورزی ما می شوند.

شخص دیگری با اعتراض شدید از امام جمعه خواست تا زمان برای کشت پاییزه از دست نرفت، از مسئولان بخواهد ،موانع را برطرف کنند و گرنه منبع درآمد 300 خانوار در این شرایط بد اقتصادی، بحرانی می شود.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با دعوت مردم به آرامش، طی تماس های تلفنی پیگیری رفع مشکل شد و از مسئولان خواست در اسرع وقت اجازه دهند مردم در زمین های خودشان کشاورزی و کسب درآمد کنند.

تصاویر بیشتر:

 
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها