صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

27. آبان 1397 - 15:04
کد مطلب: 72703
تئاتر خیابانی و نمایشگاه عکسی با شعار 'نه به اعتیاد' در شهر لیکک اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ تئاتر خیابانی با عنوان "لایه اوزون با دود سیگارم پاره شد" و با موضوع پیشگیری از اعتیاد ظهر امروز در دبیرستان هاجر واقع در میدان مرکزی شهر لیکک با حضور جمعی از دانش آموزان، فرماندار بهمئی، مسئولان ادارات آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،موسسه مردم نهاد هدایتگران بهمئی و نهاد کتابخانه های های عمومی شهرستان اجرا و همچنین یک نمایشگاه عکس از تاثیرات منفی ناشی از مصرف مواد مخدر جنب درب ورودی این دبیرستان دایر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در حاشیه این مراسم گفت: به منظور پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی افراد جامعه از تاثیرات مخرب مصرف مواد مخدر، اجرای برنامه های فرهنگی هنری در سطح شهرستان با همکاری ادارات فرهنگی و انجمن های مردم نهاد در حال اجرا است.

امیر مسلمی نیا تصریح کرد: تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد و با هدف اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد در جامعه توسط هنرمندان شهرستان با استقبال بالای شهروندان بهمئی مواجه شد.

وی اضافه کرد: نمایشگاهی از عکس و تصاویری با موضوع اعتیاد و با هدف نشان دادن آثار مخرب و ویران کننده مصرف مواد مخدر در میدان مرکزی شهر لیکک دایر شد.

مسلمی نیا زبان هنر را مهمترین راهکار پیشگیری از معضلات اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر دانست و گفت: باید از ظرفیت و توانمندی هنرمندان در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد بهره جست و با اجرای برنامه های فرهنگی آموزش های لازم در زمینه بزه های اجتماعی و اعتیاد ارائه شود.

و اجرای تئاتر خیابانی را موثرترین راه برای آگاه سازی افراد جامعه از خطرات مخرب اعتیاد دانست و گفت: امروزه در جهان از تئاتر خیابانی برای دستیابی به اهداف خاص سیاسی، فرهنگی و آموزشی و برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و اخلاقی استفاده می شود.

در پایان اجرای تئاتر فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با له کردن یک نخ سیگار مقابل دانش آموزان و سخنرانی با موضوع اعتیاد، آنها را از آثار مخرب سیگار آگاه کردند.

تصاویر بیشتر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها