صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. شهريور 1397 - 13:40
کد مطلب: 72589
سوگواره احلی من العسل بمناسبت روز حضرت قاسم بن حسن در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛به مناسبت روز ششم محرم، روز حضرت قاسم(ع) شهید نوجوان کربلا همایش احلی من العسل در شهرستان بهمئی برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان در عزای حضرت قاسم بن حسن(ع) به سر و سینه زده و یاد این نوجوان با بصیرت دشت کربلا را زنده کردند و بر ادامه راه این شهید در بصیرت افزایی و ولایت مداری و حق شناسی تاکید کردند.

حجت الاسلام فرخی در این مراسم گفت: صحنه عاشورا مانند پرده ای است که همه جلوه های زیبایی در آن وجود دارد.

وی افزود: از امام که انسانی کامل است تا بلال حبشی که یک غلام بود، از پیرمردی چون حبیب بن مظاهر تا طفل شیرخواری چون علی اصغر در عرصه عاشورا حضور دارد.

این روحانی اعزامی از قم تصریح کرد: روز قیامت کسی از جامعه نیست که اعلام کند، الگویی برای ما در کربلا وجود نداشت.

حرکت قاسم بن الحسن(ع) در تبیین معرفت اسلامی باعث شد که در همین دوران ما در دفاع مقدس نوجوانان فراوانی پیدا شوند که حتی با دستکاری شناسنامه ها به جنگ بروند تا از مسیر شرف جا نمانند.

حجت الاسلام فرخی افزود:برای قرار گرفتن در مسیر زندگی انسانی، قدم گذاشتن در مسیر ائمه اطهار علیهم السلام لازم و ضروری است.

وی با اشاره به داستان تاریخی ناپلئون و تصرف مصر، گفت:ناپلئون راه تسلط بر مسلمانان را  فاصله انداختن بین آنها و قرآن کریم می دانست.

حجت الاسلام فرخی تصریح کرد: دراین هیاهوی دنیا، هزاران حیوان درنده برای خروج جوانان و نوجوانان از مسیر اهل بیت در حال برنامه ریزی هستند.

وی در پایان سخنان خود گفت: باید نوجوانان خودشان را با قرآن و مسجد مانوس کنند.

تصاویر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها