صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. مرداد 1397 - 20:04
کد مطلب: 72497
تعدادي از والدين كنكوري هاي شهرستان بهمئي در اعتراض به كمبود سهميه تربيت معلم در اين شهرستان در دو نقطه از شهر ليكك تجمع كردند.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ تعدادي از والدين كنكوري هاي شهرستان بهمئي در اعتراض به كمبود سهميه تربيت معلم در اين شهرستان در دو نقطه از شهر ليكك تجمع كردند.

اين اتفاق بعد از نشر دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري امسال رخ داد كه در آن سهم فرزندان بهمئي در تربيت معلم و دانشگاه فرهنگيان تنها يك مرد و يك زن اعلام شده است كه موجب اعتراض مردم شد ؛اين درحالي است كه ده ها دانش آموز مستضعف بهمئي موفق شدند در آزمون سراسري رتبه هاي بسيار خوبي كسب كنند و چشم اميدي براي جذب در دانشگاه فرهنگيان داشتند.

معترضين ظهر امروز ابتدا مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئي تجمع كردند و خواهان تلاش مسئولان براي اضافه كردن سهميه تربيت معلم با اصلاحيه سازمان سنجش شدند.

صادق جريده، رئيس اداره آموزش و پروش در واكنش به اين تجمع، گفت: ظرفيت پذيرش معلم براي شهرستان بهمئي نسبت به جمعيت دانش آموزي از لحاظ آمار و ارقام اشباع شده است، با اين وجود ما در سال هاي گذشته تلاش زيادي براي كسب سهميه بيشتر داشتيم اما با توجه به نرم اعمال سهميه با اين درخواست ها موافقت نشده است.

معترضين بعد از تجمع مقابل ساختمان آموزش و پرورش شهرستان مقابل سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهمئي تجمع كردند كه محل برگزاري نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بود.

امام جمعه و فرمانده ناحيه مقاومت بسيج بهمئي و رئيس شوراي اسلامي شهر ليكك مقابل سالن آمفي تئاتر در بين معترضين حاضر شدند و آنها را به حفظ خونسردي دعوت كردند.

حجت الاسلام سيد محمد يوسف افروغي با اشاره به اينكه با شرايط كنوني قانون منع بكارگيري معلم مرد در مدارس دخترانه، به جرات مي گويم شهرستان بهمئي به بيش از 50 معلم در حال حاضر نياز دارد.

امام جمعه شهر ليكك با تماس هاي مكرري كه با مديركل آموزش و پرورش و نماينده معترضين در سازمان سنجش داشت، قول پيگيري اين مطلبات را داد و گفت: با شرايط كنوني و فرصت باقيمانده احتمال اعمال سهميه و درج اصلاحيه در كنكور امسال سخت است مگر اينكه يك نفر مردانه اين مسئله را در سازمان سنجش پيگيري كند.

تصاوير بيشتر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها