صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

30. فروردين 1397 - 11:09
کد مطلب: 72276
اولین نشست شورای اداری شهرستان بهمئی با حضور مسئولانی شهرستانی و کارشناسانی از سه اداره کل استان کهگیلویه وبویراحمد ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛اولین نشست شورای اداری شهرستان بهمئی با حضور مسئولانی شهرستانی و کارشناسانی از ادارات کل مخابرات، برق و آبفاي استان کهگیلویه وبویراحمد ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این نشست مشكلات مخابراتي، کم آبی، کمبود و نوسانات برق در بهمئي و تبیین شعار سال در دستور کار قرار گرفت.

كاهش شديد منابع آب شرب روستايي بهمئي/خشكسالي مهمترين عامل كاهش آب

خردمند، رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان با اشاره به کمبود آب شرب در حوزه روستایی شهرستان گفت: آب چشمه چری که 76 روستای شهرستان را در حوزه آب شرب پوشش می دهد با کاهش شدید آب مواجه است  و کم شدن آب حوزه چاه دو پرنظری که به صورت 24 ساعته آب بخشی از روستاهای شهرستان را تامین می کند  هم با افت شدید مواجه است.

رئیس اداره منابع آب بهمئی در این نشست گفت:خشکسالی بیشترین تاثیر را در کاهش سفره های زیر زمینی و کمبود آب شرب در شهرستان دارد.

محسن افروزی تصریح کرد:در حوزه شهرک ولیعصر پیشنهاد ما این است که مخزن آبفای روستایی این منطقه زودتر وارد مدار شود و بهره برداری سریع از چاه عمیق حوزه ممبی برای تقویت شبکه آبرسانی تحت پوشش چشمه چری هم لازم و ضروری است.

فيبر نوري سرآسياب و ممبي نقطه ضعف ارتباطات مخابراتي بهمئي

رئیس اداره مخابرات بهمئی در این نشست به لزوم توسعه ارتباطات مخابراتی شهر لیکک در حوزه تلفن ثابت و پوشش شبکه های وای فای و توسعه شهرک گچ بلند و مسکن مهر تاکید کرد و این دو موضوع را از اولویت های اداره مخابرات در سال جدید عنوان کرد .

جهانبان تصریح کرد:اینترنت همراه اول در سطح شهر لیکک در برخی نقاط پوشش ندارد و برخی نقاط هم پوشش خیلی خوب است که نیاز به کارشناسی و رفع مشکلات دارد.

وی با بیان اینکه تمام روستاهای شهرستان زیر پوشش ارتباطات صدای مخابرات هستند، افزود: فیبر نوری سرآسیاب و ممبی نقطه ضعف ارتباطی شهرستان است که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

جهانبان خاطرنشان کرد: در این زمینه مکاتبه ای هم با مشاور وزیر داشیتم و کار نزدیک به 20درصد پیشرفت داشت.

رئیس اداره مخابرات بهمئی در پایان گفت: شهر لیکک چهارمین شهر پرجمعیت استان است اما مخابراتی در حد بسیار پایین نسبت به جمعیت شهری در اختیار داریم.

امام جمعه شهر ليكك در اين نشست با اشاره بر لزوم توجه بيشتر مسئولان استاني به شهرستان بهمئي تاكيد كرد.

حجت الاسلام سيد محمد يوسف افروغي گفت:شهرستان بهمئي در سه حوزه آب، برق و مخابرات مشكلات زيادي دارد كه مسئولان استاني بايد براي رفع آنها توجه ويژه داشته باشند.

تصاوير:

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین