بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

به همت بسیج سازندگی شهرستان بهمئی؛
برگزاری کارگاه آموزشی پرورش مرغ بومی در بهمئی+تصاویر
17. تير 1396 - 8:43
کد مطلب: 71759
کارگاه آموزشی و مهارتی پرورش و نگه داری مرغ بومی در شهر ستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، در راستای ارتقای سطح آگاهی، آموزش، اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی شهروندان بهمئی یک دوره کارگاه آموزشی و مهارتی پرورش و نگه داری مرغ بومی در شهر لیکک برگزار شد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بهمئی در حاشیه این کارگاه گفت: این کارگاه که به کوتاه مدت با همکاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان برگزار می شود که مردم شهرستان به خصوص جوانان از آن استقبال خوبی کردند.

محسن مختاری افزود: در این کارگاه آموزشی و مهارتی مباحثی در خصوص اصول و روش های صحیح و زمان مناسب نگه داری و پرورش مرغ بومی، تغذیه و بهداشت توسط کارشناسان امور دام به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

وی گفت:با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی،تقویت تولید ملی و اشتغال، بسیج سازندگی بهمئی با برگزاری کارگاه های آموزشی مهارتهای تولید و اشتغال در سطح خانگی و کارگاه های کوچک زود بازده، تاکنون گام های موثری برداشت.

مختاری تصریح کرد:سال گذشته ما توانستیم نزدیک به 10میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی به جوانان بیکار شهرستان بهمئی پرداخت کنیم که با نظارت کامل بسیج سازندگی، این مبالغ وارد چرخه تولید شد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بهمئی در پایان از برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی در راستای تولید در طول سال خبر داد و گفت: با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته در شهرستان، آموزش مهارتهایی مانند پرورش مرغ بومی،پرروش زنبور عسل، پرورش دام سبک، تولید و نگهداری گیاهان داروئی، آموزش صنایع تبدیلی زیتون و مرکبات با همکاری جهاد کشاورزی وفنی و حرفه ای شهرستان را در دستور کار داریم.

انتهای پیام/

تصاویر ضمیمه:

نظرات کاربران

آخرین عناوین