صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

تحقق اقتصاد مقاومتی در مناطق محروم؛
رضایت جوان بهمئی از پرورش سود آور مرغ بومی+ تصاویر
25. خرداد 1396 - 15:55
کد مطلب: 71711
جوان روستایی بهمئی با اعلام رضایت از راه اندازی یک واحد کوچک پرروش مرغ بومی، به جوانان بیکار توصیه کرد، به جای انتظار برای ورود به مشاغل دولتی به کارهای اقتصادی خانگی و سود آور روی آورند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، در حالی که شهرستان بهمئی از کارخانه و کارگاه های بزرگ تولیدی محروم است و شاهد روز افزون جوانان بیکار در آن هستیم، عده ای با حمایت بسیج سازندگی آستین همت را بالا زدند و با راه اندازی یک فعالیت اقتصادی کوچک و زود بازده در خانه،زمینه اشتغال خود و چند نفر دیگر از اعضای خانواده را فراهم کردند.

روح اله حجت نسب، جوان خوش ذوق و با استعدادی است که به همراه خانواده خود در روستای گردکوچک از توابع شهرستان بهمئی با پرورش مرغ بومی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم برداشت و از نتیجه این اقدام خود راضی است.

وی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه از کودکی به فعالیت های اقتصادی و جهادی علاقه داشت، تصریح کرد: با حمایت های بسیج سازندگی و با دریافت تسهیلات 100 میلیون ریالی موفق به ایجاد کسب و کاری مناسب برای خود و خانواده شدم.

حجت نسب افزود: در اجرای این طرح تنها بسیج سازندگی با اعطای تسهیلات 100 مییلیون ریالی خانواده بنده  را حمایت کرد که با همین میزان سرمایه موفق به پرورش مرغ بومی در روستای خود شدم.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این طرح خانواده من از بیکاری و فقر نجات یافتند، خاطر نشان کرد: بنده کارگر فصلی ساختمان بودم و 4نفر عائله دارم اما به دلیل بیکاری محض در چند سال گذشته زندگی بر ما به سختی می گذشت که با راه اندازی این فعالیت اقتصادی بار دیگر امید و نشاط به خانواده ما برگشت که همه را مدیون خدمات بی منت بسیج سازندگی شهرستان بهمئی هستم.

حجت نسب تصریح کرد: مرغ بومی با شرایط محیطی شهرستان بهمئی سازگاری بسیاری خوبی دارد و در صورت مدیریت صحیح آنها، سود آوری بالایی برای پرورش دهنده دارد.

وی افزود: در صورتی که حمایت های گسترده تری از ما شود، موفق به اشتغال زایی برای افراد بیشتری می شویم و امیدوارم دستگاه های دولتی هم  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار بسیج سازندگی وارد میدان شوند تا زمینه اشتغال زایی بیش از پیش در شهرستان محروم بهمئی تقویت شود.

این فعال اقتصادی با اعلام رضایت از راه اندازی طرح پرورش مرغ بومی خود گفت:برای اولین بار 616قطعه مرغ بومی با همکاری بسیج سازندگی شهرستان از مرکز معتبر خرید کردم که تاکنون کمترین تلفات را داشتم و مرغ ها رشد بسیار خوبی دارند که پیش بینی می کنم سود قابل توجهی نسبت به سرمایه ما، داشته باشیم.

حجت نسب در پایان با تقدیر از حمایت ویژه بسیج سازندگی شهرستان بهمئی، از جوانان بیکار خواست، نسبت به زمینه علاقه مندی های شخصی به عرصه های مختلف تولید و اشتغال در حوزه اقتصاد مقاومتی روی آورند و نباید همه منتظر مشاغل دولتی بمانند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها