صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

به همت آموزش و پروش بهمئی صورت گرفت؛
برگزاری جشن تکلیف 400 دانش آموز دختر در بهمئی+تصاویر
11. بهمن 1395 - 9:50
کد مطلب: 71350
400 دانش آموزدختر بهمئی در مراسمی ورود به سن تکلیف شرعی خود را جشن گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، مراسم جشن تكليف دختران دانش آموز شهرستان بهمئی با حضور مسئولان و جمعی از والدین این دانش آموزان، در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار شد .

 

معاون فرهنگی-پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در این مراسم با تبریک به متکلفین، گفت: انسان با ورود به سن تکلیف موظف به انجام یک سری اعمال می شود که در گذشته نسبت به انجام آنها مختار بود اما بعد از آن باید طبق قوانین شرعی اسلام به وظایف دینی خود عمل کند  .

 

نورمحمد بزمه تصریح کرد: مهم ترین وظیفه دینی هر فرد مکلف خواندن نماز است که در آیات و روایات دینی از این عمل به ستون دین یاد شده است.

 

وی گفت: دانش آموزان مکلف باید از فرصتی که خداوند در اختیار آنها قرار داد، بخشی را به عبادت و بندگی خداوند بگذرانند تا آثار این بندگی را در زندگی خود ببینند.

 

بزمه خاطرنشان کرد: امسال با همکاری مدارس ابتدایی شهرستان نزدیک به 400دانش آموز دختری را که وارد سن 9 سالگی شدند، در این جشن دور هم گرد آوردیم تا با یک جشن رسمی و خواندن سوگند نامه تکلیف، با احساس مسئولیت و رغب بیشتری در عمل به تکالیف دینی خود کوشش کنند.

 

حجت الاسلام حکمتی جو، از مسئولان دفتر امام جمعه شهرستان بهمئی در این مراسم به نکاتی پیرامون سن تکلیف اشاره کرد و دانش آموزان را به انجام تکالیف دینی به خصوص خواندن نماز و قرائت قرآن کریم توصیه کرد.

 

این برنامه معنوی با اقامه دو رکعت نماز شکر توسط مکلفین جهت ورود به سن تکلیف،اهداء هدیه و قرائت سوگند نامه تکلیف به پایان رسید. 

تصاویر ضمیمه:

 

دیدگاه‌ها

ای جون دلم. چه نازن ایشالا همیشه در راه حضرت زهرا باشن

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها