صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. دى 1395 - 10:25
کد مطلب: 71297
یکی از زنبورداران فعال بهمئی توانست در عرصه اقتصاد مقاومتی گامی به سوی تولید و اقدامی مفید در پرورش زنبور عسل بردارد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛اقتصاد مقاومتی واژه‌ای است که با بالا گرفتن فشارها و تحریم‌های ظالمانه به کشور توسط مقام معظم رهبری در سال 89  وارد ادبیات کشور شد و امروز با توجه به تأکیدات ایشان تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است.

 

طرح‌های اقتصاد مقاومتی که به منظور اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری جوانان و با حمایت بسیج سازندگی اجرا می‌شود از ظرفیت‌ بسیار خوبی برخوردار است و امسال با توجه به نامگذاری سال با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" اجرای این طرح‌ها می‌تواند گامی عملی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

 

مردم بهمئی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استقبال خوبی داشتند و زمینه اشتغال جوانان در بخش‌های پرورش مرغ بومی، قارچ، زنبورعسل ، صنایع تبدیلی زیتون و نظیر اینها را فراهم شد.

 

پرورش زنبورعسل یکی از این طرح ها می باشد که با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و هزینه کم برای آغاز کار و سود مناسب برای تولید کننده می‌تواند در شهرستان برای بسیاری از افرادی که جویای کار بوده و دارای سرمایه اندکی هستند به عنوان شغل محسوب شود و عسل تهیه شده در کوه ها و دشتهای بهمئی نیز به اذعان زنبورداران با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و وجود صدها  نوع گیاه داروئی در شهرستان از بهترین کیفیت برخوردار است.

 

عباس نیک اندیش یکی از زنبورداران فعال بهمئی است که در عرصه ی اقتصاد مقاومتی گامی به سوی تولید و اقدامی مفید در پرورش زنبور در این شهرستان انجام داده است.

 

این زنبوردار که از بسیج سازندگی بهمئی تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده است،به خبرنگار آوای ماغر گفت: این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و یکی از معضلاتی که گریبانگیر جامعه شده است، بیکاری جوانان است بد نیست آنها به سراغ مشاغلی از جمله پرورش زنبور عسل بروند که علاوه بر خاصیت‌های بی نظیر در درمان بیماری‌ها و هزینه کم نگهداری، سرمایه و امکانات خاصی نیاز ندارد و  گامی در راستای تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است  و درآمد خوبی نیز می‌توان از آن کسب کرد.

 

نیک اندیش که تابستان امسال مبلغ 20میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی دریافت کرد،می گوید: 25 کلنی زنبور عسل و یک وانت بار جهت جابجایی زنبورها از پول تسهیلات خرید کردم.

 

وی افزود: با فروش کامل میزان عسلی تولیدی که تا پایان سال صورت می گیرد، برای اولین سال نزیک به 12میلیون تومان فروش دارم که البته در خانواده سه نفر بیکار بودیم و حالا علاوه بر درآمد، درآمدی هم از  کار با وانت بار داریم که در مجموع راضی کننده است.

 

نیک اندیش در پایان گفت: با توجه به رضایتی که از طرح دارم قصد دارم زنبورها را به 50 کلنی برسانم تا سود بیشتری نصیب ما شود.

 

تصاویر ضمیمه:

نظرات کاربران

آخرین عناوین