صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

15. فروردين 1395 - 1:05
کد مطلب: 67909
با آمدن بهار برف های منطقه ریزک بهمئی آب شدند،چشمه ها جاری،گیاهان خاک را کنار زده و کم کم سر از خاک بیرون می آورند؛درختان وحشی چتری از گلهای رنگارنگ بر سر دارند و آواز کبک ها صفایی دوچندان به منطقه می دهد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛منطقه گردشگری ریزک شهرستان بهمئی در ارتفاعات کوه سفید(رشته کوه زاگرس) واقع شده است که بلند ترین قله این کوه ارتفاعی حدود 3150 متر از سطح دریا دارد.

 

گردشگران، به خصوص کوهنوردان بعد از ورود به شهرستان بهمئی با گذشتن از شهر لیکک و عبور از جاده پر پیچ و خم تنگ ماغر،سرانجام به روستای سرآسیاب میرسند.

 

برای رسیدن به منطقه بکر ریزک باید مسیر جاده آسفالته سرآسیاب یوسفی  تا امامزاده دوسید الله در روستای منیزور را با ماشین رفت که این مسیر نزدیک به 15 دقیقه طول می کشد.

 

 بعد از پارک خودروها در محوطه امامزاده می توانید با خیالی راحت مسیر کوهستانی چند ساعته روستای امامزاده دوسیدالله تا ریزک را پیاده روی کنید.

 

کوهنوردی و گردش در این مناطق زیبا که در تمام فصول سال جذابیت خاص خود را دارد، به خاطر کوهستانی بودن و احتمال خطر حمله جانوران وحشی و دیگر حوادث غیر مترقبه، تیمی منسجم و ورزیده با امکانات دفاعی و کامل می طلبد.

 

هر چند منطقه ریزک در فصول گرم سال میزبان عشایر بهمئی است اما با توجه به موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و اقلیمی کاملا کوهستانی هنوز دستخوش تخریب جدی بشر نشده است و گردشگران با پیمودن مسیر و رسیدن به منطقه با دیدن مناظر زیبا و طبیعی جانی دوباره به خود می گیرند و خستگی راه را فراموش می کنند.  

 

منطقه گردشگری ریزک بهمئی در زمستان خالی از سکنه می شود و با آغاز اولین بارشهای پاییزی از برف سفید پوش می شود؛این منطقه در پاییز و زمستان به بهشتی برای کوه پیمایان تبدیل می شود تا با عبور از مسیر برفی و شیبهای نسبتا تند برای رسیدن به قله های کوه سفید ماجراجویی کنند.

 

باتوجه به اینکه دربیشتر مسیر از آنتن دهی شبکه موبایل خبری نیست،تیم های کوهنوردی باید این نکته را مد نظر داشته باشند و در صورت امکان از بیسیم های مناسب سفر استفاده کنند و سعی کنند در حد ممکن از همدیگر جدا نشوند.

 

با آمدن بهار برف های منطقه ریزک بهمئی آب شدند،چشمه ها جاری،گیاهان خاک را کنار زده و کم کم سر از خاک بیرون می آورند؛درختان وحشی چتری از گلهای رنگارنگ بر سر دارند و آواز کبک ها صفایی دوچندان به منطقه می دهد.

 

تصاویری از منطقه گردشگری ریزک بهمئی که در بهار امسال توسط خبرنگار آوای ماغر گرفته شد، تقدیم به کلیه دوستداران طبیعت می شود.

 

تصاویر:

دیدگاه‌ها

با سلام و ارزوی سلامتی برای شما اقای تقوی مدت زیادیست که صفحه شهرستان بهمئی در سایت ویکی پدیا، فاقد مطلب شایسته در حد و اندازه این شهرستان می باشد. با توجه به اینکه شما تلاش بسیاری را برای شناخت مناطق بهمئی انجام داده اید، از شما تقاضا دارم، در صورتی که با ویکی نویسی اشنایی دارید، صفحه ای درخور شهرستان بسازید. متشکرم
سلام از تابستانش هم بگیرید/لااقل از خرداد به بعد خیلی زیبا میشه

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها