صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

24. مهر 1394 - 15:08
کد مطلب: 66030
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه ماه محرم الحرام با اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی در حسینیه عاشقان ثارالله شهر یاسوج و سایر نقاط کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،حسینیه ثارالله یاسوج امروز شاهد حضور شیرخوارگان ، مادران داغدار و طفلان معصومی بود که با سربندهای منقش به نام زیبای یا زهرا (س) یا علی اصغر (ع) و ملبس به لباس های سبز به یاد کوچکترین شهید کربلا ناله می کردند.

مادران داغدار همچنین کودکان و طفلان شیرخوار خود را بر روی دستان پرمهر خود گرفتند و به یاد علی اصغر، حسین (ع) و حضرت رباب (س) ناله کردند و زیباترین جلوه معرفت و عشق را به یادگار گذاشتند.

امروز هر مادری با چشمان گریان و فریاد یا حسین (ع ) سعی داشت تا طفل شیرخوار خود را زائر ضریح گهواره علی اصغر کند بلکه شفای دو عالم فرزند خود را در این روز عزیز تضمین کند.

در این میدان عشق امروز هر کس به طریقی دل در گرو معبود و مولای خود می داد مادری که گونه های پراشکش را بر سیمای خاموش و گریان فرزند کوچکش می گذاشت و آن یکی مادر گیسوپریشانی که فرزند معلول شیرخوارش را برای شفا در حرم امن مکتب حسین (ع) آورده بود و آرزوی شفایش می کرد.

در این مراسم باشکوه نیز مداحان در وصف کودک شش ماهه دشت کربلا برای شرکت کنندگان و مادران داغدار مکتب حسین نوحه سرایی کردند.

امروز خیل جمعیت مشتاق و ارادتمند به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه ثارلله یاسوج جوابگوی انبوه عاشقان و دلدادگان نبود و بسیاری از مادران در حالی که طفلان شیرخوار خود را در آغوش داشتند به دلیل ازدحام جمعیت و در بیرون از حسینیه نغمه لالایی برای لب خشکیده کوچکترین شهید کربلا حضرت (علی اصغر) سردادند.

به گزارش پایگاه خبری صبح زاگرس مادران و خانواده های داغدار حسینی در شهرهای مختلف کهگیلویه وبویراحمد به حسینه ها، تکایا و مصلی های شهر آمده بودند تا فرزندانشان را نذر قیام منتقم خون حسین(ع) کنند و بتوانند مرهمی بر زخم های دل حضرت رباب بگذارند.

 

در این مراسم مادران به یاد مظلومیت  علی اصغر طفل شش ماهه کربلا کودکان را به آغوش کشیده و نوای لالایی سر دادند

.

همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت 9  نیز در مسجد و حسینیه  حضرت سیدالشهدا واقع در بلوار عدل روبروی شاهد دو با سخنرانی ستار هدایتخواه برگزار شد.

 

 سوم محرم مراسم سه ساله های حسینی در حسینیه ثارالله حسینی به با مناسبت نشان دادن چهره معنوی حضرت رقیه دختر سه ساله امام حسین(ع) برگزار خواهد شد.

 

 

 

تصاویر تکمیلی از همایش شیرخوارگان حسینی در یاسوج

 

 

 

منبع:صبح زاگرس

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین