صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. ارديبهشت 1399 - 19:07
کد مطلب: 73827
اگر دست بی رحم ما در اثر نداشتن تربیت و آموزش صحیح بر دستان کثیف و نحیف این مظلومان گرسنه ترکه تعلیم!!!!(وای بر ما) می زد تا فضولی نکنند و بهتر یاد بگیرند و مثل ما"" آقای مدیر""شوند...

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛معلم بازنشسته بهمئی در یادداشتی در آستانه روز معلم با اشاره به سختی های دوران معلمی خود،با زبانی عامیانه از بی توجهی به جامعه فرهنگی کشور انتقاد کرد و این روز هر چند تشریفاتی به این قشر زحمتکش تبریک گفت.

متن یادداشت محمد نیک بین به شرح ذیل است:

اگر ما روزی معلم بودیم،اگر باتخته ای شکسته،اگر باگچی آبدیده،اگر باحقوقی ناچیز که بفکرش نبودیم وبیشتر بفکر همان نان وماست خودمان بودیم، اگردرکلاسی چون اصطبل بدون وسایل گرمایش وسرمایشی سرکردیم،اگر خود سرپا و روی پیت حلبی ...

واگر دانش آموزان ما در ۵ پایه و۶پایه بودند، اگر دانش آموزان ما با پای برهنه از۵۰۰مترتا۸کیلومتر به مدرسه می آمدند واگردانش آموزان ما با شکم نیمه گرسنه که قوت غالب شان تکه نانی وپاره کلگی بود.

و اگردست بی رحم ما در اثر نداشتن تربیت و آموزش صحیح بردستان کثیف و نحیف این مظلومان گرسنه ترکه تعلیم!!!!(وای برما) می زد تافضولی نکنند و بهتر یاد بگیرند و مثل ما"" آقای مدیر""شوند.

واگر ماآموزگار بودیم که در دهات وعشایر پراکنده ودچارهزاران محرومیت بودیم.

نه میوه نه حتی بالنگ(خیارسبز) وتماته(گوجه) بچشم نمیدیدیم واگرماآموزگاربودیم ، رسیدگی به چهل  پنجاه دانش آموزدرطول روز بدون نگاه به ساعت و نداشتن زنگ تفریح سر کردیم.

شب چراغ توری روشن می کردیم وبه کلاس های پنجم وششم درس می دادیم که عقب نمانند .

و اگر ما آموزگار بودیم پس روزمعلم،روزمعلم عاشق،روزامیرکبیرعشایر،روز بهمن بیگی بزرگ بر همه آموزگاران جهان و برشما پیشکسوتان فرهیخته رنجدیده وستمکش که  هم اکنون حقوق شما همسان حقوق همقطاران فرهنگی وفرزندان فرهنگی تان نیست، مبارک باد.

اگر شما پیشکسوتان معلم بودید که  از نظر دولتیان و حکومتیان نیستید اما از نظر خدا و مردم و تاریخ آموزگارهستید، بازهم روزتان(روزشعاری وتشریفاتی تان)مبارک باد و باز هم آموزگار ومعلم بمانید.

یادداشت از:محمد نیک بین
انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین