صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. ارديبهشت 1398 - 11:08
کد مطلب: 72974

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ مسئول سابق ستاد اقامه نماز شهرستان بهمئی در دل نوشته ای خطاب به شهید محمد رضا جهان نژادیان از شهدای شاخص شهرستان، از تغییر رویه انقلابی برخی از همرزان شهید گلایه کرد.

دلنوشته عباس مشیری به شرح ذیل است:

 

هوالحکیم

سلام برادر عزیزم،سلام ای روح پاک و آسمانی، ای فریاد رسای الله اکبر،ای طنین زیبای حقیقت، سلام ای برگزیده، ای اسوه‌ی رشادت، اسطوره دلاوری، سلام بر تو و نجابتت!

استادِ انقلابی،شرمنده ایم که خیلی کم جویای احوالت میشویم! حتماً باید سالروزت باشد،یا اینکه مناسبتی باشد تا صدایت ما را از خواب بیدار کند.

بگذریم‌.

حالت را نمیپرسم،چرا که حال‌ شما احسن الحال است.

بگذار از احوال خودمان برایت بگویم،از گلایه ها و خوشی ها.

محمد رضا!اینجا خبری نیست،جز این که همه سال هاست می دانند که شرمنده شما هستند.برادرجان!پس از تو ایمانِ ما را نشانه گرفتند و سالهاست که از هر سو عقیده ما را می کوبندو ای برادر! در این جنگ،عدّه‌ای گریختند و خود را در پستوی خودخواهی پنهان کردند و سنگرها را رها کردند و عده ای غبار غفلت بر دلهایشان نشست ؛عده ای از کینه ها سر برداشتند و دوست را به جای دشمن می کوبند و عدّه‌ای هیزم بر آتش تفرقه می گذارند و افرادی هم بر بستر زلال خون تو کاخ ها ساختند.

 

جانم به قربانت،ای عارفِ مؤمن و ای مجاهد خستگی ناپذیر!

ای علمدارِ مبارزه با تبعیض و بی عدالتی!کجایی که ببینی بعضی از همرزمانت برخلاف رویه ی شما فرهنگ خان و کدخدایی را ترویج می دهند؟

ای معلمِ معلمین!اگر بعضی از همکارانت در آموزش و پرورش بعد از تو به وصیت نامه ات عمل نکردند،خودت آنها را از خواب بیدار کن.

ای بهشتی بهمئی! بعضی از طلاب بجای دربند بودن به انقلاب و اسلام،دربند اصحاب ثروت و قدرت شده اند!

سردارِ دلها! قُفل هایت را از سَر بگیر! بعضی از ادارات در این دیار، همانند بانکی که به دستان مبارکت پلمپ شده،مرکز تبعیض، ناکارآمدی و بدبینی مردم شده، که اگر دایر نباشند بهتر استو به قُفل های عدالت تو نیاز دارند.

البته در کنار گلایه ها،جا دارد اشاره ای به خوبی ها کرد تا روح بلندت را شاد کنیم و بگویم هستند هنوز بعضی از همرزمانت که در لباس های مختلف همچنان ثابت قدم در مسیر تو گام برمیدارند و همچنین طلاب وظیفه شناسی هستند که معارف اسلام را و آرمان های انقلاب را ترویج میدهند.

بسیجیان و پاسداران دیارت پرچم مبارزه ی تو را از مرز خوزستان و کردستان فراتر برده اند و در سوریه،عراق و یمن برای انقلاب اسلامی می درخشند.

و اما مهمتر از همه، نسل های بعد از شماست، سردار عزیز! نسل هایی که نه شماها را دیده اند و نه امام شما را اما شگفتی این نسل ها در دهه های اخیر چشم همگان را خیره کرد تا جایی که لسان مبارک رهبر حکیم انقلاب را وادار به تمجید و تعریف از این نسل کرده است.

 

اسوه ی درد و دغدغه!نمیخواهم با احوال این دنیا آزرده شوی و سخنم را با توسل به تو کوتاه میکنم.

ای شفیعِ نیازمندان و ای فریاد رسِ فریادخواهان! در این دنیای پر از لغزش، ما را دریاب،دستمان را بگیر و در این وانفسای هوس که سختی و بی قراری ها بیتوته می کنند،تنهایمان مگذار.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛فرهنگی شهید،محمد رضا جهان نژادیان در سال 1337 در شهرستان بهمئی دیده به جهان گشود و در اردیبهشت ماه سال 66  در شهر بانه استان کردستان به شهادت رسید.

برای مطالعه زندگی نامه و مشاهده بخشی از وصیت نامه این شهید والامقام خبر" آنقدر برای اسلام زحمت بکشید تا پوست به استخوان بچسبد+متن کامل وصیت نامه" را حتما بخوانید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین