صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

1. شهريور 1397 - 9:33
کد مطلب: 72522
رئيس اداره راه و شهرسازي بهمئي در مورد برداشت 10 ميليارد ريال از بودجه هاي عمراني شهرستان بهمئي توسط اداره كل واكنش نشان داد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛رئيس اداره راه و شهرسازي بهمئي در يادداشتي به خبر رئيس شوراي اسلامي بخش مركزي بهمئي(10میلیارد ریال اعتبار عمرانی روستاهای بهمئی به تاراج رفت/دست اداره کل راه و شهرسازی در جیب مردم محروم بهمئی) راجع به برداشت 10 ميليارد ريال از بودجه هاي عمراني شهرستان توسط اداره كل واكنش نشان داد.

متن يادداشت علی خو‌بی نژادیان به شرح ذيل است:

بنام حق

جناب آقای جعفری! رئیس محترم شورای بخش ، مدیران محترم گروههای مجازی شهرستان ، مدیران محترم سایت های شهرستان و همه مردم عزیز شهرستان بهمئی

با سلام ، ادب و احترام

بر خود لازم دانستم بعنوان یه شهروند ، و کسی که از موضوع و متن یادداشت جناب آقای جعفری اطلاع داشته و به نوعی شاید با توجه به مسئولیتم مرتبط باشم در پاسخ به ایشان در جهت روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تشویش اذهان و افکار عمومی به شرح ذیل پاسخ دهم :

اولا با عنایت به قولی که به شماها در زمان چاپ و روئت متن داده ام تصویر پیام و مطالبه این عزیز برای مدیر کل محترم ، مدیریت محترم ساخت و توسعه راهها ، حسابدار محترم اداره و ....  ارسال و بعضا از آنها خواسته ام جواب بدهند.

لذا خود نیز بنا به وظیفه قانونی ، شرعی و اخلاقی و... نکاتی را به استحضار میرسانم.

۱- دوستان استحضار دارند که تامین و تخصیص اعتبار پروژه ۲۲ روستا در سطح شهرستان از طریق وزارت نفت انجام میگیرد و تا کنون دو صورت وضعیت پرداخت شده برهمین منوال بود منتهی در نیمه دوم سال ۹۶ بعلت بدهی اداره کل راه و شهرسازی به سازمان بیمه تامین اجتماعی که از طریق عدم پرداخت سهم تامین اجتماعی پروژه های عمرانی بوده اولا حساب اداره کل مسدود و ثانیا از پول واریزی وزارت نفت بابت صورت وضعیت پیمانکار ۲۲ روستا به حساب اداره کل راه و شهرسازی استان طبق قرارداد مبادله شده و مفاد و تعهدات طرفین سازمان تامین اجتماعی اقدام به برداشت مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان نمود. که مراتب اعتراض و پیگیری مسئولین شهرستان و استان و حتی استاندار محترم و مجموعه استانداری در جهت عودت مبلع مذکور و جلسات متعدد با مسئولین محترم سازمان تامین اجتماعی بی ثمر مانده و کارساز نشد و بعلت نقدینگی و عدم توان مالی پیمانکارپروژه مدتی متوقف گردید از طرفی با پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس و حضور در وزارت نفت و جلسه با جناب مهندس امیریان نهایتا مبلغ ۵۰۰ میلیون تخصیص داده شده منتهی به شرطی که اداره کل راه وشهرسازی نسبت به پرداخت مبلع ۷۰۰ میلبون اقدام کند .لذا اداره کل راه و شهرسازی با جلسات متعدد با سازمان برنامه و بودجه و مجموعه استانداری در جهت تسریع و تامین و تخصیص اعتبارات سال ۹۶ راههای روستایی شهرستان که بعضا  برای همین روستاها و بنام روستاهای مذکور اختصاص داده شده است  مبلغ ۶۰۰ میلیون به پروژه تزریق نمود و نسبت به فعال نمودن پروژه اقدام کرد و قطعا در مراحل بعدی و در پرداخت صورت وضعیت های آتی پیمانکار مبلغ کسری جبران خواهد شد (اسناد و مدارک و مکاتبات مربوطه در اداره کل موجود می باشد ) .(ضمنا پروژه در دهه فجر ۹۵ کلنگ زنی و شروع شد ).

۲-  در خصوص برداشت مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بابت پرداخت حقوق و مزایای همکاران قراردادی ، کار معین و خرید خدمت و...به استحضار برسانم.

این مبلغ در سال ۹۴ در زمانی که هنوز ادارات راهداری و راه شهرسازی هنوز جدا و تفکیک نشده اند . درآن موقع بالغ بر ۲۰۰ نفر از همکاران به صورت قراردادی (خرید خدمت ، کار معین و ...) بوده اند که حقوق و مزایای آنها از طریق پروژه های عمرانی حوزه راهداری پرداخت  میشد و ارتباطی با اعتبارات راههای روستایی نداشتند .

در مقطع حدود چند ماهه ای (شاید بیش از ۵ ماه ) حقوق و مزایای این عزیزان به تعویق و تاخیر افتاد که با رایی زنی و پیگیری از طریق استانداری و برنامه و بودجه جهت پرداخت مطالبات همکاران از بودجه و اعتباری که سالیانه در توزیع اعتبارات شهرستانی و با ردیف و کد مشخص در شهرستان به این امر و موضوع اختصاص دارد پرداخت گردید.

۳- از این تعداد نام برده شده حدود ۸ نفر نیروهای شهرستان بهمئی بودند که جهت پرداخت حقوق و مزایای انها (حقوق ، عیدی ، پاداش ، سنوات و کارانه و...) با فرض متوسط هر کدام ۳ میلیون تومان باشد برای هر نفر در یک سال حدود ۳۶میلیون  تومان و برای کل ۸ نفر در سال بالغ بر ۲۹۰ میلیون خواهد بود.

 

۴- لذا انتظار میرفت رئیس محترم شورای بخش اولا قبل از اقدام و رسانه ای کردن موضوع نسبت به پیگیری از طریق اداره شهرستان ، فرمانداری شهرستان ، اداره کل استان ، سازمان برنامه و بودجه صحت و سقم را بررسی و  ثانیا بعد از مطمئن شدن از طریق مجاری قانونی و نهادهای کنترل کننده و بازرسی انجام وظیفه مینمود هرچند عنوان متن و نامه ایشان نادرست و دارای بار حقوقی و شاید بنحوی توهین و تهمت هم تلقی میشد ( ( عنوان تیتر متن ایشان ) مبلغ یک میلیارد تومان از اعتبارات روستایی شهرستان بهمئی در اداره کل به یغما رفته است )).

۴- چنانچه جناب آقای جعفری باز قانع نشده و اسناد و مدارک دارند ،  لطف کنند ارائه نمایند.

                با احترام

          علی خو‌بی نژادیان، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بهمئی

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها