صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

هشدار یک فرهنگی بهمئی به تمامی والدین؛
فضای مجازی و نابودی نظام های اخلاقی
22. اسفند 1395 - 9:00
کد مطلب: 71484
یک فرهنگی بهمئی نسبت به رواج روز افزون تاثیرات منفی فضای مجازی در فرزندان، نابودی اخلاق و به تبع آن فروپاشی خانواده ها، به والدین و مسئولان فرهنگی کشور هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،اکبر دهبان نژادیان،معلم و فعال مدنی بهمئی با انتشار یادداشتی نسبت به رواج روز افزون تاثیرات منفی فضای مجازی در فرزندان، به خانواده ها و مسئولان فرهنگی کشور  هشدار داد.

 

امروز فضای مجازی با قدرت و سرعت فوق العاده و خارج از کنترل انسان ها و قدرتمندتر از آموزه های اخلاقی تمدن های چندین هزارساله، در حال تخریب و به اضمحلال کشاندن شخصیت انسان ها و حذف فرهنگ های متعالی است، فرهنگ  های متعالی شرقی و روستایی در جهان که پایه و خمیر مایه تمدن انسانی هستند.

 

 جامعه شهری با وجود تمام محاسنی که دارد اما قدرت تخریب گری بین نسلی و تمدنی اش هزاران برابر اثر گذارتر از ویژگی های مثبت آن می باشد و به طور اساسی بر جامعه روستایی تاثیرات ویرانگری دارد.

 

بر تمام علما، اندیشمندان عرصه اخلاق و تمام آنانکه ذره ای پایبند به نظام  اخلاقی خانواده و جامعه بوده و  در اندیشه جامعه ای بهتر و فرزندان شایسته هستند، لازم و واجب است که با این جو ناسازگار به مبارزه برخیزند و مانع از فروپاشی نظام های اخلاقی شوند.

 

توجه و هشدار به خودم و همه شما ها که عضوی از جامعه ی انسانی هستید! آیا هدف و آرمان نهایی خویش را فراموش کردید و در این سونامی ویرانگر تسلیم شده اید؟ افسوس و واحسرتا از فردایی که فرزندان ما و نسل آینده از ما به بدنامی یاد خواهند کرد، افسوس و واحسرتا  بر ما که پدران و مادران نسل آینده هستیم و در انتظار فرزندان مهربان و متشخصی خواهیم بود ؛فرزندانی که از آنها انتظار برخورد مؤدبانه نسبت به جامعه ، طبیعت و هم نوعان خود داریم ؛فرزندانی که از آنها انتظار داریم به مبانی اخلاقی و فرهنگ انسانی احترام بگذارند.

 

چگونه از فرزندان خود چنین انتظاری داریم، اگر ما خود غرق در طوفان ملتهب فضای مجازی و رسانه های تخریب گر قرار داده باشیم؟

 

امروز من یک معلم هستم و دانش آموزان، فرزندان شما را می بینم که در معرض چه خطراتی هستند، بچه هایی که هرکدام یک گوشی مدل بالا با حضور در ده ها و صدها گروه تخریب شخصیت هستند ؛بله فرزندان شما و من اگر رهایشان کنیم و ابزار ابتذال شخصیت را در اختیارشان قرار دهیم، چه رخ می دهد؟

 

چه فکر کرده اید؟ آیا دختر و پسر شما که درب اتاقش را می بندد و  بیشتر اوقات داخل کامپیوتر و گوشی است دارد معادلات ریاضی یا زندگی نامه گاندی و اندیشه های مکتب آنارشیسم را می خواند و به تصویر گالیله و نیوتن ذل زده و دارد فیلم مسافرت مارکوپولو را می بیند؟

 

کدام انسان رفتار مثبت خود را پنهان می کند؟ به چه خاطر دختر و پسر شما برای گوشی خود کد و رمز میگذارد؟چه موضوع سری و پنهانی است که نمیگذارد پدرش ومادرش وارد گوشی او شوند؟

 

یک دانش آموز راهنمایی و دبیرستانِ خواهر و برادر من چه راز پنهانی در گوشی و لپ تاب و کامپیوتر خود دارد که با قفل فولادی درب آن را می بندند و رمز گاوصندوق بانک تجارت جهانی و مرکز اسناد سازمان سیاه را برایش انتخاب میکند؟

 

آیا ما دختر و پسر خود را در منجلاب فساد اخلاقی رها کرده ایم و انتظار داریم با قلبی معصوم و چشمانی پاک به ما سلام کنند و به قواعد اخلاقی خانواده پایبند باشند؟

 

راستی 1- سهم  ده ها و صدها نهاد فرهنگی که سالانه بودجه های کلان به جیب می زنند، در پایداری فرهنگی چه قدر بوده است؟

2- برتری و مزیت فرهنگی انقلاب اسلامی نسبت به نظام فاسد اخلاقی ستم شاهی در چیست؟

3- سطح پایداری و پایبندی به اخلاق در نظام جمهوری اسلامی و نظام ستم شاهی چگونه ارزیابی می شود؟

4- آیا مسئولان فرهنگی کشور که سالانه هزاران میلیارد از بیت المال را از خزانه ملی و بیت المال می گیرند، در قبال رواج فرهنگ اسلامی و فرهنگ مکتب عاشورا چه قدر در قبال خون شهدا و ادای دین خود نسبت به شهدا، احساس آرامش و انجام وظیفه می کنند؟

5- نهادهای فرهنگی ومدعیان فرهنگ اسلامی در ایران چه قدر سهم در تربیت نیروها و شهدای داوطلب مدافع حرم  داشته اند؟

6- آیا وقت آن نرسیده است که به جای صرف فعل " نهی" و انجام ندادن و ساختن سد، به چگونه استفاده کردن از این موج عظیم  طوفان جهانی بیندیشیم؟

 

آنچه مسلم است،  اینکه  در این برهه از زمان مؤلفه های ماندگاری ، بقاء، رشد و بالندگی جامعه ایران اسلامی  و بقاء حکومت اسلامی تغییر کرده است  و ما باید برای نهادینه کردن فرهنگ برتر اخلاق اسلامی و حفظ برتری خود در منطقه خاورمیانه، نظام جهانی و رهبری هلال شیعیی در قالب های جدید نظام رسانه ای به بازسازی و ترمیم ارزش های انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل بپردازیم و  رشد و بالندگی و جوشندگی مکتب شیعه و حکومت اسلامی را بر معیارهای ویژه ای تدارک و برنامه ریزی کنیم.

 

یادداشت از:اکبر دهبان نژادیان- دبیر آموزش و پرورش و فعال مدنی

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها