صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

در واکنش به استخدام های غیر قانونی در استان صورت گرفت؛
نامه سرگشاده دانشجوی بهمئی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد
25. آذر 1395 - 2:57
کد مطلب: 71055
دانشجوی بهمئی در نامه ای سرگشاده به استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به استخدام های غیر قانونی در استان هشدار داد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،سینا سبحانی نیکو،دانشجوی رشته مهندسی شیمی بهمئی در نامه سرگشاده به استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به استخدام های غیر قانونی در استان هشدار داد.

متن نامه:

با دلی آکنده از غم و بغضی شکننده در گلو، اینبار یکی دیگر از فجایع جامعه و استانم را بیان می کنم.

 

سال هاست که به برکت وجود نورانی حضرت امام(ره) و پس از ایشان رهبری معظم انقلاب ، همه یافته اند که انقلاب همواره مدافع یک اسلام و دشمن اسلامی دیگر بوده ، هست و خواهد بود، همه می دانند این انقلاب که مردم جزء لاینفک آن است ، مسئولی که الگویش حکومت امام علی ( ع) نباشد را بر نمی تابد، فلذا متأسفانه امروز با اینکه مسئولین علی را الگوی مسئولیت خویش می دانند ولی باز هم در این کشور بخصوص در استان محروم و رنج دیده ام کهگیلویه و بویر احمد فجایعی در حق بیت المال مسلمین صورت می گیرد که روی حکومت اسلامی را در مقابل تاریخ سیاه می کند، واضح ترین مسئله همین استخدام های بی ضابطه ولی طبق رابطه هاست که مردم استان را بشدت رنج می دهد، پر واضح است که مردم از کفر به اسلام به اسم خود اسلام و در حکومت اسلامی در عذابند نه مثلا از تغییر دادن یا ندادن اسم زشت یا زیبای استانشان.

 

طبق پیش گفته اگر جزئی تر ، بخصوص در این زمینه ی مسئولیت ها ، موضوع تقابل دو اسلام را موشکافی کنیم ، معلوم می شود که امروز در حکومت اسلامی باید سمت یک علی ایستاد و از یک علی برائت جست، با توجه به چنین شرایطی و چنین استخدام هایی که خلاف قانون و خلاف شرع در این استان صورت می گیرد، باید از جناب استاندار پرسید که علی الگوی مسئولیت شما و همکارانتان کدام علی است؟؟

 

استاندار محترم ، شما بهتر از ما می دانید که فلسفه ی وجود انبیا و کتب الهی جز برای برپایی عدالت نبوده است، درست است که عدالت غایی نیست اما ذاتی است و بدون آن هدایت انسان امکان پذیر نخواهد بود ، چرا در مقابل ذبح کنندگان عدالت و عاملین انحراف بندگان خدا سکوت کرده اید؟

 

دولتی که رئیسش آب خوردن مردم را وابسته به برجام می داند، بعید نیست اگر استاندارش راه حل مشکلات استخدام های غیر دینی را برجام بداند.

 

حاکم محترم استان! اگر شما از چنین استخدام ها و خیانت هایی آگاهیید و کاری از دستتان بر نمی آید، لطفا شجاعانه و مردانه اعلام عمومی کنید و استعفا دهید که خیر دنیا و آخرت برای شما در آن است و اگر از  وجود چنین مشکل بزرگ و مهمی که مشروعیت نظام اسلامی را تحت شعاع قرار داده است، اطلاع ندارید باید بگویم متأسفانه شما صلاحیت تکیه ی بر صندلی استانداری را نمی توانید داشته باشید، فلذا برای اینکه رفع شبهه شود از شما انتظار می رود که اقدامات صورت گرفته در زمان مسئولیت تان برای جلوگیری از این عمل سخیف را برای نخبگان و عموم منتشر کنید و همچنین در این زمان کوتاه باقی مانده از عمر چهار ساله دولت یازدهم ، نیرویتان را صرف دفع این بلا و عاملان آن کنید، تا حداقل نام نیکی از شما در تاریخ استان بماند.

 

یقین دارم کسانی که فلسفه مسئولیت پذیری در حکومت اسلامی و عظمت خدمت واقعی به مردم و مؤمنین را نمی دانند، خدا را فراموش کرده اند و به احکام روشن اسلام کفر می ورزند، اصرار بر کفر هم که معلولی جز مهر نهادن بر دلها و گوش ها و چشم هایشان ندارد، بنابراین ، مخاطب حرف هایم را جامعه ی انقلابی، روحانیت متدین ، ائمه ی جمعه و مسئولین دلسوز می دانم، در غیر این صورت حرف زدن با کور و کر نشانه حماقت من خواهد بود. نام بردگان گرامی بدانید و آگاه باشید که مردم استانمان ، مردمی رنج دیده و درد کشیده اند که انتظار دارند حداقل حرارت مبارزه و عدالت خواهی را در وجود شما احساس کنند در غیر این صورت حق بدهید که خدای نا خواسته مردم از حکومت اسلامی و علمای دینی دل سرد و روی گردان شوند ( همان یوم الله ی که امام از آن یاد کردند) ، واضح است که خداوند چک سفید امضا به این حکومت نداده است .

 

پایه و اساس تمام مشکلات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... فقدان عدالت است و بس ، اگر غیر از این بود نعوذ بالله باید در قرآن شک می کردیم، به عنوان مثال در باب مسائل فرهنگی جوانی را در نظر بگیرید که به شخصیت انسانیش در حکومت اسلامی توهین شود، استعدادهایش تضعیف و حقش نادیده گرفته شود، مطمئنا در نبرد فرهنگی دشمن هضم خواهد شد ؛اصلا توان و انگیزه ای برای مقابله نخواهد داشت و چه بسا مشتاقانه حرف آنها را بپذیرد چرا که در آغوش دشمن مکار، حداقل به یکی از ابعاد غریزی اش اهمیت داده می شود.

 

در پایان لازم می دانم بیان کنم که نتیجه گیری را بر عهده ی خوانندگان متن می گذارم و خود هم میدانم که این متن صرفا برای ایجاد حس مبارزه، عدالت خواهی و مطالبه گری در کف جامعه و حرارت بخشیدن به فطرت مردم است وگرنه هیچ ارزش دیگری ندارد، راحت تر بگویم :

 ما را به خیر کسان امیدی نیست .......

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی.....

سینا سبحانی نیکو-دانشجوی مهندسی شیمی

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین