صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

20. ارديبهشت 1395 - 12:44
کد مطلب: 68430
همه ی رفتارهای دولتی اقتصادی بحران زا صبر را از ملت ایران گرفته است و منجر به تعطیلی کارخانه های تولیدی و بیکاری قشر عظیمی از فعالان اقتصادی گردید.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر/اکبر دهبان نژادیان:

بی مقدمه:

سقوط ارزش پول ملی، همراه بحران های اقتصادی، تولید ناکارآمد داخلی و اقتصاد متزلزل بر پایه نفت پا به سراشیی گذاشته که روز به روز سیستم بانکی و اقتصادی اقدام به چاپ و نشر اسکناس هایی با صفرهای بیشتر و تعیین نرخ سودهای (ربا) بالاتر و مالیات های عمومی سنگین بر دوش ملت ایران که اکثریت اقشار آن زیر خط فقر زندگی می کنند منجر به فاجعه تاریخی خواهد شد،اگر بیدار نشوند صاحبان مسند.

 

بی تدبیری، بحران اقتصادی و تبعیت از طرح های فرسوده ی اقتصادی که به زباله دان اقتصاد ریخته شدند و چشم امید واهی بستن به بیگانگان، واردات بی رویه ی کالاهای غیر بومی ، همراه فرسایش توان ملی و قدرت دولت، در بحث مذاکرات هسته ای که سخن مقام معظم رهبری چه زود تعبیر شد: من خوشبین نیستم به طرف مقابل و سخن بنیانگذار انقلاب: " آمریکا شیطان بزرگ است".

 

بله همه ی رفتارهای دولتی اقتصادی بحران زا صبر را از ملت ایران گرفته است و منجر به تعطیلی کارخانه های تولیدی و بیکاری قشر عظیمی از فعالان اقتصادی گردید.

 

مشکلات اساسی در برنامه ریزی کلان اقتصادی منجر به بحران بیکاری در قشر تحصیلکرده دانشگاهی از کارشناسی تا دکتری گردیده است و همچنین منجر به بدهکاری شرکت های پیمانکاری و تعطیلی آنها گردید.

 

کوچکترین و واضح ترین رفتار بحران زا بستن کارت شارژهای زیر 5 هزارتومان توسط سیستم بانک مرکزی می باشد که خرید بیشتر منجر به مصرف بیشتر و به تبع آن خالی شدن زود هنگام جیب ملت و فشار اقتصادی مضاعف بر خانواده ها می گردد.

 

لذا بهتر است که سیستم اقتصادی بیشتر از این ملت را سردرگم کیش های متوالی خود نکند و مهره های جابه جا شده را برگرداند تا سربازان ما به مسند وزارت نرسیدند.

 

یادداشت از:اکبر دهبان نژادیان- دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه ریزی

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها