صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. فروردين 1395 - 21:30
کد مطلب: 67891
با توجه به اینکه اساس هر تمدن بر علم و فرهنگ بنا نهاده می شود و آموزش و پرورش در زمان کنونی این نقش را ایفا می کند،باید به معلم و علم اهمیت داد تا تمدن اسلامی ما حفظ شود.

سایت خبری آوای ماغر/اکبر دهبان نژادیان:بی مقدمه خواهم گفت رکن اساسی و اصلی تمدن ها و عامل پایداری آنها در طول تاریخ تعلیم و تربیت و بصورت امروزی نهاد آموزش و پرورش بوده و خواهد بود.مسیحیان با اعزام کشیشان و راهبان و ترویج اندیشه ی مسیحی افراطی دست به جنگ های صلیبی و طولانی با مسلمانان زدند و آموزه های دینی تربیتی یهودیت از پیروان آن ثروتمندترین افراد سیاره ی خاکی را بوجود آورد تا جایی که تصمیم گیری های سیاسی جهان از قبل از جنگ جهانی تا حالا تحت تفکر صهیونیزم و یهودیت افراطی بوده است و فراموش نکنیم کشورگشایی های صدر اسلام که در زمان خلفای بعد از پیامبر(ص) رقم خورد در سایه ی تعلیم و تربیت اسلامی بوده و گسترش مدارس دینی به نبوغ مسلمانان در اندلس اسپانیا تا شاخ آفریقا و امپراتوری بزرگ ایرانی انجامید، که شکوفایی تمدن های بزرگ در سراسر قلمرو اسلامی در سایه ی گسترش تعلیم و تربیت و احترام به مقام علمی مروجان تعلیم و تربیت امکان پذیر بوده است.

 

بصورت رسمی تعلیم و تربیت و نهاد آموزش و پرورش قدرتمندترین ابزار در دست حکومت ها برای تغییر عقاید و نگرش ملت ها می باشد که مهمترین مورد آن تدریس درس تاریخ می باشد که هر حکومتی با توجه به مؤلفه های تشکیل آن و چارچوب ساختاری اش اقدام به تغییر و تحریف بخشی از تاریخ گذشته ی خود می کند تا ضمانی برای ماندگاری و تداوم خود بوجود آورده باشد.

 

بله، من فوق لیسانس جغرافیا از دانشگاه چمران اهواز، هم اکنون با 11 سال سابقه در یکی از محرومترین نقاط کشور در منطقه دیشموک در مقطع ابتدایی در حال تدریس می باشم. حکم حقوقی من 2200000 تومان با دریافتی 1200 و 850 اقساط. مانده برای من 350 تومان با توجه به فاصله 5/3 ساعتی با دیشموک هزینه ایاب و ذهاب ماهانه حداقل 100 تومان،اجاره خانه 150 تومان و مانده "100" تومان! هزینه خوراک، لباس، پزشکی، مسافرت و.... خود حساب کنید.

 

این زندگی اسفناک و زجرآلود ما فرهنگیان در سراسر ایران هست و خود بخوانید حدیث مفصل...

ما از وزیر محترم هیچ درخواستی نداریم چون ایشان مأمورند و بی اختیار و ملزم به اجرای دستورات؛حاکمان و سیاست گذاران حکومت اسلامی از شما می خواهم و تذکر می دهم وهشدار به شما، یکبار دیگر به کتاب خداوند که بر میزهایتان خاک می خورد مانند فاکتورهای هزینه کرد نگاه کنید، یکبار دیگر به نهج البلاغه ی امام علی (ع) نگاه کنید.

 

ما میتوانیم سر کلاس درس به فرزند قضات و مدیران بانک ها و فرزندان شما مجریان قانون اسلامی از بی عدالتی رایج در این سرزمین بگوییم،ما می توانیم فرزندان شما ونسل آینده را آگاه از این همه تبعیض و ظلم در حق آموزش و پرورش کنیم،اما از فرزندانتات بپرسید: ما در کلاس درس همیشه با لبخند وارد می شویم و از مهر و محبت می خوانیم؛به هوش باشید و نگذارید که شعله ور شود این تبعیض و ستیز و دیگ جوشان که روز به روز با بی تدبیری زیر آن را شعله ورتر می کنید.

 

اساتید ایرانی دانشگاههای آمریکا محصول لبخند من هستند و فرزندان شهید این سرزمین را من به آنها تعلیم اخلاق داده ام،کمی چشم های خود را باز کنید من یک معلم ایرانی مسلمان هستم.

 

اکبر دهبانژادیان - کارشناس ارشد جغرافیا

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلام خدمت دوست عزیزم معلم یعنی نگرش و تغییر و تحول در جامعه خیلی ها فراموش کردند که هر چه دارند از معلم است،وخیال می کنند نابغه به دنیا آمده اند.

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها