صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

8. بهمن 1399 - 12:15
کد مطلب: 74003
حسین پور وقوع انقلاب اسلامی ایران را نصرت الهی دانست و با اشاره به تمایز آن با سایر انقلاب ها، از آحاد مردم و مسئولان خواست در راستای تحقق گام دوم انقلاب مورد تاکید مقام معظم رهبری گام بردارند.

کارشناس و تحلیل گر سیاسی صبح امروز در گفتگوی تفصیلی  با آوای ماغر؛ انقلاب اسلامی ایران را نصرت الهی و نتیجه عمل به تفسیر آیه "وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا" دانست.

 

فرامرز حسین پور گفت: مردم مسلمان ایران در دوران پهلوی دوم به مرحله ای از فلاکت رسیدند لذا تصمیم به تغییر حاکمیت زدند اما این تصمیم در جهان تفاوت اساسی یعنی محوریت رهبری و مرجعیت بود.

 

وی افزود:در شرایطی که حقوق ملت آشکارا پایمال می شد و پهلوی دوم غلام حلقه به گوش ارباب خود یعنی آمریکای جنایتکار بود، امام خمینی(ره) با دم مسیحایی خویش قدم در مسیری نهاد که یا باید مانند سالار شهیدان به شهادت ختم شود یا با همکاری ملت و عنایات الهی ابراهیم وار بت شاهنشاهی را در ایران در هم بشکند و ملت را از یوغ این رژیم ستمشاهی نجات دهد که نصرت الهی مشمول این حرکت خالص شد تا در این دوراهی نجات مردم ستمدیده رقم بخورد.

 

حسین پور خاطرنشان کرد:در این مسیر پرماجرا هزاران تن از هموطنان عدالتخواه خون دادند تا نهالی که به دست خمینی کبیر بر زمین خشکیده ایران نشانده شد،آبیاری شود.

 

وی ادامه داد:پهلوی دهه 30 و 40 ایران دقیقا نقشی را برای آمریکا در منطقه بازی می کرد که امروز ایادی استکبار به خصوص آل سعود آن را ایفا می کند.

 

این تحلیل گر سیاسی گفت:ملت خسته و رنجور از چنگال رژیم ستمشاهی به ندای ملکوتی امام راحل لبیک گفت و پشت سر ایشان ایستاد تا برای اولین بار نظامی در جهان بدون دخالت بیگانگان دست به تغییری بزند که سالها جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

 حسین پور تصریح کرد:مردم با رهبری پیامبر گونه امام خمینی(ره) تنها راه نجات کشور را پناه بردن به دین یافتند و در چنین شرایطی بود که  دست به قیامی ماندگار زدند که اندیشه ای جز عدالت خواهی و استقلال طلبی در دل های نورانی آنان وجودنداشت.

 

وی افزود:در انقلابهای دیگر همانطور که همچنان  شاهد وقوع برخی از آنها در منطقه و جهان هستیم ،هدف و اولویت اول آنان مسئله انتقال قدرت است نه عدالت خواهی  و طراحان آن با اغفال مردم به دنبال رسیدن اهداف خاص خود هستند و با وقوع این انتقال قدرت ها، مردم به نان و نوایی نمی رسند چرا که اصل و اندیشه آنان بر پایه خدمت به مردم نیست .

 

تحلیل سیاسی و استاد دانشگاه در پایان گفت:همانطور که مقام معظم رهبری عمر40 ساله انقلاب را گام اول و چله دوم آن را گام دوم بیان فرمود و برای نیل به اهداف والای بنیانگذار آن،بیانیه ای ترسیم نمود،باید مسئولان کشوری و لشکری و همچنین مردم هر کس در حیطه کاری خود در راستای تحقق این بیانیه بعنوان چراغ راه آینده روشن انقلاب گام بردارد تا شاهد شکوفایی روز افزون و جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران باشیم و زمینه برای ظهور عدالت گستر منجی یعنی حضرت صاحب الزمان(عج) فراهم کنیم.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین