صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان بهمئی خبر داد:
بیماری های غیرواگیردار مهمترین عامل مرگ و میر در جهان
16. مهر 1397 - 21:06
کد مطلب: 72637
کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی بیماری های غیرواگیردار را مهمترین عامل مرگ و میر در جهان دانست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری های غیرواگیردار در شهرستان بهمئی برگزار شد.

این کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی قلب و هفته سالمند و با حضور کلیه کاردانان و کارشناسان بهداشت عمومی، ماماها، بهورزان و مراقبین سلامت در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی در این کارگاه آموزش تصریح کرد: بیماری های غیرواگیر مهمترین علل مرگ و یا بیماری‌ها در جهان و کشور ما هستند که بسته ایراپن یا همان مداخلات ضروری بیماری‌های غیر واگیر با هدف کاهش ۲۵ درصد مرگ و میر ناشی از بیماریهای غیر واگیر تا سال ۲۰۲۵ در برنامه شبکه مراقبت های بهداشتی کشور ادغام شده است.

رحمان بیوکانی افزود: چهار بیماری قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن ریوی و چهار عامل خطر کم تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دخانیات و مصرف الکل هدف اصلی در این برنامه می باشد.

 کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی در پایان گفت: مداخلات طراحی شده در جهت حذف یا کاهش این چهار عامل خطر و کندی چهار بیماری ذکر شده می باشد و انتظار می رود با کنترل این بیماری ها به هدف کاهش ۲۵ درصدی مرگ و میر بیماری های غیرواگیر برسیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها