صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. مهر 1397 - 20:43
کد مطلب: 72636
باید بخش اعظمی از قدرت بازدارندگى نظام جمهورى اسلامى ایران و اقتدار ملّى کشور رامدیون نیروی انتظامی باشیم که نیروهای جان برکف آن هر لحظه آماده شهادت در راستای حفظ حریم امنیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ یاداشت/نعمت امنیت یکی از بزرگترین نعمت های الهی است که انسان ها و جوامع بشری در پرتو آن می توانند به موفقیت های بزرگی در حوزه های مختلف زندگی بپردازند.

امنیت حوزه های مختلفی دارد که در مرزبندی های صورت گرفته در کشور ما امنیت داخلی را باید بیش از همه مدیون جان برکفان نیروی انتظامی بدانیم که برای تحقق این مهم شب و روز، تعطلیل و غیر تعطیل و حتی خودی و غیر خودی معنا ندارد.

 توسعه دانش، رشد علمی، عدالت، سرافرازى و عزت و هر گونه توسعه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دیگر در جامعه ای قابل دسترسی است که امنیت در آن جامعه پایدار باشد.

تامین امنیت و جایگاه نیروى انتظامى در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به اندازه ای مهم است که مقام معظم رهبری می فرماید: "نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد، این در واقع نوعى نشان دادن عزت و اقتدار و رحمت مدیریت كشور است."

نکته دیگری که باید در هفته نیروی انتظامی مد نظر باشد این است که طلایه داران حریم امنیت داخلی باید در کنار حفظ اقتدار نظامی خود برای موفقیت در ماموریت های محوله، بتوانند فضای عطوفت و دلسوزی که از مظاهر حاکمیت های اسلامی هستند، را در جامعه برقرار کنند.

اگر کشور جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر توانست به عنوان یکی از قدرت های اول منطقه ظاهر شود باید بخش اعظمی از آن را مرهون تامین امنیت داخلی و تلاش شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی به عنوان پیش قراول تامین نظم و امنیت در کشور دانست که حتی این نهاد مقتدر تاکنون از مناطق مرزی گرفته تا نقطه نقطه این آب و خاک، هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرد.

نیروی انتظامی را باید به عنوان بازوی توانمند تامین امنیت داخلی کشور دانست که در خنثی کردن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی برای تضعیف و براندازی نظام، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و همیشه در کنار سایر نهادهای نظامی و امنیتی کشور در خط مقدم جنگ داخلی حضوری موثر و فعال دارد.

 باید بخش اعظمی از قدرت بازدارندگى نظام جمهورى اسلامى ایران و اقتدار ملّى کشور رامدیون نیروی انتظامی باشیم که نیروهای جان برکف و انقلابی آن با ایستادگی کامل در برابر فتنه ها و آسیب های داخلی  هر لحظه آماده جان نثاری و شهادت در راستای حفظ حریم امنیت هستند.

یادداشت از:سید علمدار تقوی،خبرنگار و مدیرمسئول پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها