صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. آذر 1394 - 19:09
کد مطلب: 66709
رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک حادثه 16 آذر را نتیجه استکبار ستیزی دانشجویان دانست و گفت:دانشجویان ما می توانند در تمامی تحولات کشور دخیل باشند.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،مراسم بزرگداشت مقام دانشجو توسط دانشگاه پیام نور شهر لیکک در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی با حضور پر شور دانشجویان و اساتید دانشگاه بهمئی برگزار شد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک در این مراسم ضمن بزرگداشت روز دانشجو و تبریک به تمامی دانشجویان سراسر کشور گفت:16 آذر بهترین فرصت است که به رسالت و هویت دانشجویان بپردازیم.

 

سید سجاد موسوی مطهر گفت:دانشجویان ما برای استکبار ستیزی ، استبداد ستیزی و استقلال طلبی در سخت ترین شرایط اعتراض کردند تا حادثه تلخ دانشگاه تهران و شهادت سه تن از دانشجویان در اعتراض به حضور نیکسون رخ دهد.

 

موسوی مطهر با اشاره به توصیف شریعتی از آن حادثه گفت:معلم شهید، دکتر شریعتی بهترین توصیف را در مورد حادثه تلخ 16 آذر داشت که گفته بود اگر اجباري كه به زنده ماندن دارم نبود، خود را در برابر دانشگاه آتش مي‌زدم .

 

وی تصریح کرد: حال باید بینیم بعد از گذشت چندین سال از آن حادثه دانشجویان ما تا چه اندازه به رسالت و مطالبه گری خود دست یافتند.

 

موسوی مطهر افزود:الان کشور جمهوری اسلامی ایران نسبت به گذشته قدرتمند شده است و اساسی ترین متغیر در معادلات منطقه کشور ماست.

 

رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک ادامه داد: در برجام 6 قدرت جهانی یک طرف و ایران در طرف دیگر قرار گرفت و یا در اربعین حسینی میلیون ها زائر ایرانی با آرامش خاطر بیخ گوش گروه های تکفیری داعش به راهپیمائی کردند و به برکت قدرت کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران، همه آنها به سلامت به کشور بازگشتند .

 

موسوی مطهر افزود:اصلی ترین حوزه برای تحولات اساسی در کشور حوزه دانشگاه است که در حوزه اقتصادی هم می تواند نقش موثری داشته باشند.

 

در زمینه های دیگر هم ما پیشرفت های چشمگیری داشتیم واما به دلایل مختلفی چون تحریم های ظالمانه رشد مناسب اقتصادی نداشتیم که باید بتوانیم در حوزه اقتصادی هم به نتیجه مطلوبی برسیم.

 

رئیس دانشگاه پیام نور در این مراسم به تعاملات این دانشگاه در طول یک سال گذشته با نهادهای فرهنگی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت:در طول یک سال گذشته با کمک کمیته امداد امام خمینی،اداره ورزش و جوانان،شبکه بهداشت و درمان ،ادراره فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی دیگر از نهادهای شهرستان توانستیم برنامه های فرهنگی و علمی مناسبتی برای دانشجویان داشته باشیم که از همکاری این ادارات تشکر می کنم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

برنامه بسیار با کیفیت و سطح بالایی بود به همه پرسنل زحمتکش دانشگاه پیام نور خصوصا مدیریت دانشگاه و مسئل فرهنگی خسته نباشید میگم.

نظرات کاربران

آخرین عناوین