صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. اسفند 1401 - 21:27
کد مطلب: 74653
نشست سالانه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان بهمئی برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:نشست سالانه انجمن کتابخانه های عمومی با حضور مسئولان شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

 

 

 

علی محمدی فرماندار شهرستان بهمئی در این جلسه ضمن تشکر از زحمات زحمت کشان عرصه کتاب و کتابداری و فراهم کردن این بستر برای مردم تقدیر و تشکر کرد.

 

وی در ادامه به نقش کتاب در جامعه اشاره کرد و گفت:هرچقدر که فضای مجازی پیشرفت کند، هیچ گاه نمی تواند جایگزین کتاب شود چرا که کتاب تاثیر مثبت تر و بهتری در جامعه خواهد داشت و نقش کتابخانه برای ایجاد انگیزه برای کتابخوانی بسیار مهم و ارزشمند است و باید با جدیت این مسیر را ادامه دهند.

 

علیرضا جشنی مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز جوان گفت:برنامه های فرهنگی خوبی در سال جاری در شهرستان بهمئی برگزار شد که باتوجه به ظرفیت ما در سطح استان در شرایط خوبی قرار داریم.

 

وی در خصوص برگزاری کلاس های آسیب های اجتماعی در فضای مجازی گفت: با همکاری اداره آموزش و پرورش کارگاه آسیب های اجتماعی در سطح مدارس و خانواده ها در سطح شهرستان بهمئی برگزار شد که این کارگاه با استقبال خوب عمومی مواجه شد و با برنامه ریزی مناسب این روند ادامه دارخواهد بود.

 

جشنی در خصوص ظرفیت کتابخانه های عمومی در راستای کسب و کار های کوچک گفت: در راستای حمایت از کسب و کارهای کوچک شرایط در کتابخانه ها باید به گونه ای باشد تا متقاضیان این حوزه ها بتوانند باحمایت و اطلاع کافی،از کتابخانه های عمومی بهره مند شوند که ما آمادگی کامل برای اجرای این موضوع را خواهیم داشت.

 

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی در خصوص اجرای برنامه های کتابخانه عمومی شهر لیکک در سال جاری گفت:ذر سال جاری برنامه هایی از جمله نمایشگاه کتاب به مناسبت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و روز جهانی مقاومت،برگزاری مانور زلزله،مسابقات نقاشی به مناسبت های مختلف توسط اعضای کودک باشگاه کتابخانه کوچک،عضویت رایگان به مناسبت هفته کتاب و مسابقات کتابخوانی در مدارس،نشست صمیمی نویسندگان و فعالان و شاعران شهر با موضوع چرایی کتابخوانی،اجرای تئاتر و عروسک گردانی آموزش نقاشی و داستان نویسی درس در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

وی در پایان گفت: از برنامه های فاخر که میتوان در سطح روستاها با همکاری دهیاری ها انجام شود، ایجاد خانه سیار و قصه گویی در سطح روستاهای شهرستان می باشد که این موضوع به زودی برگزار خواهد شد.

 

 

 

تصاویر تکمیلی را مشاهده می کنید/

نظرات کاربران

آخرین عناوین