صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. بهمن 1401 - 22:42
کد مطلب: 74614
جلسه پشتیبانی تشییع شهید بسیجی داوود جاودانیان و جزئیات نحوه شهادت و زمان تشییع پیکر شهید در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:جلسه پشتیبانگیری تشییع شهید بسیجی تیپ ۴۸فتح استان کهگیلویه و بویراحمد «داوود جاودانیان» که در ارتفاعات شمال غرب در حین ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل آمد،با حضور سرهنگ قلی پور جانشین تیپ ۴۸فتح استان ،و شورای اداری شهرستان بهمئی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

در این جلسه حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه لیکک گفت:مردم این منطقه مردمی با اصالت مشخص و ولایی هستند که در همه ابعاد نظام حضور داشتند و سابقه پر افتخاری دارند و این شهید آخرین و اولین شهید این منطقه نخواهد بود .

 

وی در ادامه گفت:شهدا با مرگ های تاجرانه به سوی خدا شتافتند و برای این شهرستان عامل مهم ایجاد فضای رنگ خدایی و همدلی است و رسالت همه ما است که آنچه در توان داریم برای این امر مقدس به ویژه پاسداری از این انقلاب مجاهدانه در این عرصه پا گذاشت.

 

صلواتی اظهار داشت:این شهید در بهشت جاودان خواهد بود و البته یک وظیفه به گردن همه ما به عنوان راه شهدا گذاشته و بایست همه عزیزان برادرانه و مومنانه و از جهتی کریمانه همکاری کنین تا بتوان برگ دیگری از افتخار این مردم برای انقلاب به نمایش گذاشته شود.

 

در ادامه این جلسه سرهنگ قلی پور جانشین تیپ ۴۸فتح استان در این جلسه ضمن تبریک و تسلیت شهادت بسیجی شهرستان بهمئی گفت:امام خمینی در خصوص ویژگی های سپاه فرمود،ای کاش من یک پاسدار بودم چراکه اگر سپاه نبود کشورها نبود.

 

وی ادامه داد:شب گذشته در شمال غرب کشور بسیجی سرافراز «داوود جاودانیان » ازشهرستان بهمئی در آن منطقه و در مأموریت حضور داشت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و این برگ زرین دیگری برای ایران اسلامی به ویژه این شهرستان است.

 

وی در ادامه گفت:در شمال غرب بخشی از مرزبانها نیروها پاسدار هستند و برخی دیگر بسیجی و از بدنه مجموعه سپاه است که از مرز جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

 

وی در ادامه بیان کرد :در فصل زمستان در برخی از این مناطق ارتفاع برف بالغ بر ۱۰متر می‌رسد و این بسیجیان در کنار پاسداران و در آن مناطق مرزی پاسداری می کنند.

 

سرهنگ قلی پور در خصوص حادثه شب گذشته که منجر به شهادت بسیجی سرافراز در منطقه شمال غرب شد گفت:در شب گذشته و در هنگام تغییر شیفت نیروهای مرزبان در ارتفاعات با شرایط بسیار سختی مواجه می شوند که باد شدید همراه با بوران و برف و مه شدید همراه با برف شدید باعث شد که ۱۵نفر از مرزبانان عزیز مادر این شرایط گرفتار شوند.

 

وی ادامه داد: یگان امداد و پشتیبانی با تماس و ارتباطات به سمت این نیروها رفتند و با تشخیص مسیر و با سختی فراوان این نیروها را پیدا می کنند و پس از ۱۱ساعت پیاده روی در این شرایط سخت با انتقال این نیروها ۱۴نفر از این نیروها را احیاء می کنند و اما متاسفانه حال شهید جاودانیان مسائد نبود.

 

جانشین تیپ ۴۸ بیان کرد:شهید با سختی فراوان به آمبولانس رسانده شده و در حال انتقال به شهر «میرآباد» قرار گرفت اما به دلیل شرایط وخیم ایشان تقدیر بر این بود به درجه رفیع شهادت نائل گردد.

 

وی در ادامه گفت:پیکر مطهر این شهید امشب از ارومیه به شیراز منتقل خواهد شد و بعد به مرکز استان،شهر یاسوج انتقال خواهد شد و در روز یکشنبه صبح مراسم باشکوه با حضور مردم برگزار خواهد شد تا بتوان قدردان زحمات و فداکاری این شهید باشیم.

 

 در پایان سرهنگ قلی پور جانشین تیپ ۴۸ سپاه فتح در خصوص تشییع شهید در شهرستان بهمئی گفت:پیکر مطهر شهید سرافراز «داوود جاودانیان » در روز دوشنبه صبح،در روستای زادگاه این شهید(روستای کت) تشییع خواهد شد.

 

 

 

تصاویر تکمیلی را مشاهده می کنید/

نظرات کاربران

آخرین عناوین