صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. آبان 1401 - 23:29
کد مطلب: 74511
آیت الله ملک حسینی در مراسم گرامیداشت شهدای ترور بهمئی سخنان صریح و بدون پرده ای خطاب به مسئولان در خصوص حوادث اخیر مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر مراسم ویژه گرامیداشت یاد شهیدان ترور شاهچراغ(شهیدهوشنگ و فرزندش شهید امیدخوب) با حضور پررنگ مردم و مسئولان استانی و شهرستانی در مصلی امام رضا (ع)شهر لیکک برگزار شد.

 

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت:مسیر سعادت همواره سخت بوده و پر فراز و نشیب و هیچ پیامبر و انبیاء الهی مسیر را ساده طی نکردند و در این مسیر رنج های زیادی کشیدند و می توان گفت بسیاری از انبیاء شهید شدند.

 

وی ادامه داد: انبیاء برای رسیدن به اهدافشان ایستادگی کردند و همیشه در کنار انبیاء مردان بزرگی خط را نگه داشته و این خط باخون شهدا پایدار ماند.

 

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: شهدا در طول تاریخ برای مومنان آبرو بودند و جوامع دینی به انها می بالند و امروزه ماهم به شهدا و خون شهدا می بالیم و افتخار می کنیم .

 

وی ادامه داد:مسیر شهادت باز است و بازهم امتداد دارد چرا که پس از ظهور ولی عصر کماکان دشمن وجود دارد و نیاز به جوانمردانی است که درکنار امام عصر به مصاف دشمن بروند و آن زمان مبارزه حق مطلق و کفر مطلق است.

 

آیت الله ملک حسینی ضمن اشاره به شهدا به ویژه شهیدان خوب گفت: کشته شدن در راه خدا گرامیترین مرگ است و خوشا به حال شهیدان خوب چرا که در راه خداوند کشته شدند و این بسیار زیباست . 

 

وی ادامه داد:دشمن همیشه هست وما باید مراقب نسلها و روان جامعه باشیم و باید از اتفاقات اخیر که با شعارهای نامناسب و دردناک به سراغ مقدسات و چادر و حیا رفتند و در این غفلت ها در شاهچراغ حادثه ترور توسط تکفیری رخ داد درس بگیریم تا این اتفاقات تلخ دیگر رخ ندهد.

 

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت:دشمنی با مسئولان نباید منجر به دشمنی با دین شود و ما باید به چرایی این موضوع بسیار تفکر کنیم که آیا مسئولان معیشت و عدالت محوری را تاچه اندازه رعایت کردند و این یک آزمون سخت برای همه ما بود.

 

وی در خصوص فضای مجازی گفت: می بایست در جنگ با دشمن  وتفکر دشمن افرادی قوی بسازیم و ما اینگونه عمل نکردیم و امروز مشکلات مختلفی را شاهد هستیم و باید به خود برگردیم.

 

آیت الله ملک حسینی در ادامه بیان کرد:برای داشتن جامعه ای سالم، باید از فرزندان خود در خانه شروع کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از اعتراض ها در خیابانها ناشی از تبعیض ها و نشأت گرفته از آموزش توهین و خشونت در بین مسئولین نسبت به همدیگر بود و نتیجه آنان را در میدان اعتراضات دیدیم و باید به خود برگردیم .

 

آیت الله ملک حسینی در خصوص نظام تربیتی و آموزشی گفت: اگر ما برای معلمان احترام قائل می شدیم، معلم با دلسوزی به فرزندان ما تعلیم می داد و امروز ما چنین مشکلاتی نداشتیم و اگر معلمان تکریم نشوند قطعا فرزندانمان تکریم نخواهند شد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در ادارات مختلف سوگلی های مسئولین که پستهای مختلف عوض می کنند اگر به فکر عدالت و معیشت مردم نباشند، قطعا ما شاهد فتنه های دیگر در آینده خواهیم بود.

 

وی در خصوص مسئولیت مسئولین در قبال مردم و جامعه گفت:باید به سوی جامعه ای رفت که همه افراد حس کنند که تک تک مسئولان پدر جامعه هستندو اگر اینطور احساس ایجاد نشد،مشکلات زیادی همچون امروز در خیابانها خواهیم دید.

 

 

 

 

تصاویر تکمیلی را مشاهده می کنید/

نظرات کاربران

آخرین عناوین