صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

15. شهريور 1401 - 11:25
کد مطلب: 74433
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از جریمه 30 میلیارد ریالی دارندگان رمزارزهای غیرمجاز در یکساله اخیر در این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:جمال معتمدی زاده " در کمیته بررسی راهکارهای مقابله با رمزارزهای غیرمجاز در سالن ستاد شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 350 دستگاه رمزارز غیرمجاز طی یکساله اخیر در مناطقی از این استان کشف و ضبط شده که جریمه ای معادل 30 میلیارد ریال برای مالکان آنها صادر شده است.

 

 

وی بیشترین کشفیات رمز ارزهای غیرمجاز در این استان را مربوط به شهرستان بویراحمد عنوان و اظهارداشت: پرونده دارندگان این رمزارزها با مشارکت پلیس اقتصادی در تعزیرات حکومتی نیز بررسی و جریمه هایی شامل این تخلف از سوی تعزیرات حکومتی صادر می شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، استفاده غیرقانونی از برق برای رمز ارزهای غیرمجاز را بسترساز نوسانات در شبکه های برق عنوان و خاطرنشان کرد: استفاده غیرمجاز از این پدیده شوم علاوه بر آسیب به لوازم برقی سایر مشترکان، از دلایل قطعی و ناپایداری برق است.

 

معتمدی زاده گفت: فعالیت رمزارزهای غیرمجاز نقش موثری در خاموشی‌ها دارد و امیدواریم افراد به این نکته توجه ویژه داشته باشند و البته با هدف کاهش پیک بار شبکه ، جلوگیری از خاموشی برق سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، اکیپ‌های مختلف این شرکت به صورت مستمر مصرف برق در یاسوج و تمامی نواحی ۹ گانه را رصد می‌کنند.

 

وی، توان مصرفی هر دستگاه شناسایی شده را ۲ و ۱۵ دهم کیلووات عنوان و تصریح کرد: از همه مشترکان برق در این استان درخواست می‌شود با رعایت الگوهای مدیریت مصرف و کاهش مصرف خود به خصوص در ساعت‌های پیک بار، هر گونه مورد مشکوک به استفاده از دستگاه ماینر غیرمجاز را به شماره ۱۲۱، ۱۱۳ و ۱۱۴ اطلاع و تا سقف ۲۰ میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

 

مُدیر ارشد صنعت برق در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از کشفیات دستگاه‌های غیرمجاز رمزارز با گزارش مردمی و با حضور عوامل انتظامی، امنیتی، قضائی و پلیس امنیت اقتصادی و جرائم آگاهی صورت می گیرد.

 

معتمدی زاده با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برای کاهش هزینه مصرفی برق هم، خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه صنعت برق، ارایه خدمات مطلوب و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته است اما متاسفانه عده‌ای در این شرایط به فکر سود بیشتر هستند و به تولید بیت کوین اقدام می‌کنند. 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین