صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. مرداد 1401 - 15:47
کد مطلب: 74372
امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های امروز گفت: فروش پهباد های ایران به روسیه نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های امروز نماز جمعه که در روز هفتم محرم در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد گفت : به فرموده مقام معظم رهبری ، وظیفه امام جمعه ارتباط حسنه و پدرانه با مردم است اما بدین معنی نیست که روی همه افراد به یک میزان برای پیشبرد انقلاب اسلامی سرمایه گذاری نخواهد کرد .

وی ادامه داد : امام جمعه نقش سخنگوی انقلاب را ایفا می کند و وظیفه اش بسیار مهم است و کلام و مطالبی که بیان می کند باید بروز و مفید باشد.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص فروش پهبادهای ایرانی به روسیه گفت : این فروش یا عدم فروش پهباد همینقدر که دشمن تحت فشار روحی است برای ما بسیار مفید است و نتیجه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا است است .

 

وی اظهار داشت: آمریکایی ها بیش از ۴۰سال است در حال تولید و ارتقای هواپیمای در نسل اف هستند اما لطف خداوند برای ایران اسلامی می شود شهید تهرانی مقدم که با ساخت موشک های مختلف ،هیچ هواپیمای آمریکایی نسل اف قادر به فرار از آن نیستند و این نشان از توکل به خدا است.

 

وی ادامه داد : آمریکایی ها در توافقات برجام ، با طراحی یک سناریو مشخص ،همزمان ۶ شرکت بین المللی که قرار است با ما مبادلات تجاری داشته باشند تحریم می کنند و این نشان از ذات شیطانی آنها است و بازهم نیت آمریکایی ها بر دنیا روشن می شود.

 

افروغی در خصوص نسل جدید سانتریفیوژ های ایران گفت: نسل جدید سانتریفیوژ ایران اسلامی به گونه ای است که قادر است در سریع ترین زمان به بمب هسته ای برسد، اما ما دنبال بمب هسته ای نیستیم و نخواهیم بود چرا که امام خامنه ای اینگونه فتوا داده اند.

 

حجت‌الاسلام افروغی در خصوص حوادث سیل های اخیر در کشور گفت : ساختار مدیریت بحران ساختار کارشناسانه نیست چرا که باید کارشناسان متناسب با هر شهر مکان ها ،خانه ها و مسیر های آب، شناسایی شوند تا دچار خسارت نشویم.

 

وی ادامه داد : زیر ساخت ها باید بصورت کامل از قبل آماده باشد تا در لحظه اتفاق و وقوع به دنبال حل مشکل سیل یا زلزله نباشیم تا کمتر دچار و گرفتاری شویم.

 

وی در پایان در خصوص برگزاری نماز ظهر عاشورا در شهرستان بهمئی گفت : همه مردم شهرستان در یک نقطه مشخص و با رعایت پروتکل های بهداشتی تجمع برای برگزاری نماز داشته باشیم‌.

 

 

تصاویر/

نظرات کاربران

آخرین عناوین