صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. مرداد 1401 - 11:15
کد مطلب: 74371
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در سفر خود به شهرستان بهمئ از تخصیص ۴۷۵میلیار تومان وام قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در سفر امروز خود به شهرستان بهمئی پس از افتتاح ساختمان کمیته امداد این شهرستان، در جمع مسئولان استانی و شهرستانی حاظر شد و از نزدیک با تعدادی از مدد جویان کمیته امداد دیدار کرد .

 

وی در این دیدار گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، بزرگترین معروف انقلاب و ارزشهای انقلاب و بزرگترین منکر آمریکا است و تکلیف ما در جهاد تبیین مشخص است .

 

وی ادامه داد: مردم شهرستان بهمئی نماد واقعی پیروی از ولایت هستند و ۱۲۰شهید والا مقام نشان از این حقیقت در میان این مردم شهید پرور دارد و امروزه ما باید قدردان خانواده این عزیزان و این مردم غیور باشیم.

 

وی در ادامه گفت: ما سه وظیفه اصلی برگردم داریم که هدف ما ایجاد اشتغال، مسکن و فرهنگ است و باید در جامعه جهادی عمل کنیم تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم‌.

 

سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در خصوص ایجاد اشتغال و اعتبار تعیین شده برای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بخش اشتغال برای ۸۱۱۰نفر با اعتباری بالغ بر ۴۷۵میلیار تومان وام قرض الحسنه اختصاص داده شده که اگر این تعداد اشتغال را استان بتواند ایجاد کند، سهم بیشتری در این زمینه با کمک دولت و نمایندگان مجلس تزریق خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: با کمک دولت محترم   ۵۰۰ هزار اشتغال ایجاد خواهد شد که از این تعداد، ۲۵۰هزار نفر غیر مددجو هستند البته که اولویت با مددجویان است.

 

بختیاری ادامه داد: از تمامی ظرفیت ها باید استفاده کرد تا در بهمیی تحول خوبی ایجاد شود و ما از هیچ کمکی برای ایجاد شغل با ثبات دریغ نخواهیم کرد.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در خصوص بخش و رکن مهم ساخت مسکن گفت:  ۴۰هزار تفاهم نامه امضا شد که تا پایان ۱۴۰۲ اجرایی شوند که امیدوار هستیم تا پایان این مدت زمان هیچ مددجوی روستایی دغدغه مسکن نداشته باشد البته که نقش بسیج سازندگی در اجرای این طرح بسیار حیاتی است. 

 

وی در ادامه بیان کرد : طبق وعده دولت محترم در خصوص ایجاد ۴میلیون مسکن، ۱میلیون مسکن برای نیازمندان ساخته خواهد شد که تفاهم نامه برای فاز اول امضاء شده و مقرر شد ۵۰۰هزار واحد مسکونی ظرف مدت ۳۰ماه ساخته شود که ۲۳۰هزار مسکن سهم کمیته امداد است.

 

 

 

تصاویر تکمیلی/

نظرات کاربران

آخرین عناوین