صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. مرداد 1401 - 16:07
کد مطلب: 74366
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی از افزایش روز افزون تعداد مبتلایان به کرونا و زنگ خطر همگیری مجدد کرونا در شهرستان بهمئی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر : دکتر طاهری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی در مصاحبه با خبرنگار آوای ماغر از افزایش روز افزون تعداد مبتلایان به کرونا و زنگ خطر همه گیری مجدد کرونا در شهرستان بهمئی خبر داد و گفت : اکثریت نمونه های ارسالی به استان مثبت است و این یک زنگ هشدار در راستای بازگشت شرایط به حالت قرمز است.

 

وی ادامه داد: با توجه به عادی شدن این بیماری همراه با کاهش پروتکل های بهداشتی همراه بوده و درصد رعایت پروتکل به کمتر از ۲ درصد در شهرستان بهمئی رسیده و این کمک کننده انتقال ویروس است.

 

طاهری ادامه داد : در حال حاضر در کل کشور با کمبود سرم و داروی تزریقی و داروی کرونا مواجه هستیم و با ادامه این روند قطعا پیک های سخت تر به نسبت قبل خواهیم داشت.

 

وی اظهار داشت: با توجه به واکسیناسیون عمومی بار بیماری کمتر شده اما شرایط خطرناک‌ ویروس کماکان پابرجاست.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی گفت: واکسن های تزریق شده تا حدودی درصد ایمنی ایجاد کرده ولی برای ایمنی کامل حتما باید واکسن یادآور و جدید تزریق شود.

 

وی ادامه داد : از عموم شهروندان تقاضامند هستم که واکسیناسیون خود را تکمیل و تا دوز ۴ اقدام کنند چرا که تنها راه کمک کننده برای مقابله با این ویروس است و همین آمار کاهش آمار مرگ و میر نشان از تاثیر مثبت و تاثیر واکسن می باشد.

 

طاهری در خصوص تبلیغات منفی در خصوص عدم تزریق دوز های تکمیلی و یادآور کرونا گفت : واکسن کرونا و تاثیر آن در تمام دنیا ثابت شده است و شهروندان به صحبت های غیر کارشناسانه و علمی توجه نکنند و حتما دورزهای واکسن خود را تکمیل کنند.

 

طاهری در خصوص وضعیت رنگ‌بندی کرونا در شهرستان بهمئی گفت: تقریبا تمام شهرهای هم جوار ما شرایط قرمز دارند و طبیعتاً در روزهای آینده شهرستان ما هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و رو به قرمز خواهیم رفت و این یک هشدار برای شهرستان بهمئی است.

 

وی در خصوص راهکارهای پیشگیری از قرمز شدن و شرایط حاد در شهرستان بهمئی گفت: رعایت پروتکل ها و تزریق واکسن تنها راه مقابله با همه گیری مجدد کرونا است .

 

وی در ادامه از مردم درخواست کرد: با توجه به آغاز دهه محرم ، لذا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در عزاداری شرکت کنند .

 

طاهری در خصوص افزایش شمار مبتلایان در شهرستان بهمئی گفت: متاسفانه درصد مبتلایان به کرونا در شهرستان بهمئی افزایش چشمگیری پیدا کرده است و ۴۲درصد از کسانی که تست کرونا داده اند، مثبت و مبتلا به ویروس کرونا هستند.

نظرات کاربران

آخرین عناوین