صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. تير 1401 - 11:46
کد مطلب: 74345
نبود سطل زباله در لیکک باعث انباشته شدن زباله در خیابان ها و بروز مشکلات بهداشتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: امروزه با پیشرفت جمعیت شهر ها و استفاده روزانه از مواد خوراکی و تولید زباله های متعدد ، نیاز مبرم بر تفکیک و جمع آوری زباله ها آن هم در زمان مشخص و به موقع، امری حیاتی است.

 

اگر دقایقی در خیابان ها و کوچه های شهر لیکک قدم بزنیم، به وفور زباله های خشک و تری که همه جای این شهر پراکنده شده اند را مشاهده می‌کنیم، زباله هایی که وجودشان به عنوان تهدید جدی برای سلامتی و بهداشت عمومی تلقی می شود.

 

در سال های قبل در ورودی هر کوچه و خیابان سطل زباله ای وجود داشت اما با توجه به اینکه سطح ها درب نداشتند، توسط حیوانات ،کیسه زباله ها پاره میشد و شرایط بدی به وجود می‌آورد، واین امر باعث شد تا شهرداری لیکک طی اقدامی همه این سطل ها را جمع آوری کند تا برای آن فکری بهتری بیندیشند ،اما دیگر جایگذاری نشدند.

 

عباس مشیری شهردار شهر لیکک در خصوص نبود سطل زباله در سطح شهر گفت: متاسفانه در سالهای قبل به دلایل مختلف ،جانمایی سطل زباله در سطح شهر میسر نشد.

 

مشیری ادامه داد : با توجه به برنامه ریزی که از سوی شهرداری صورت پذیرفت ، مقرر شد در خیابان های اصلی شهر جانمایی سطل زباله صورت گیرد.

 

وی در خصوص زمان جانمایی سطل زباله در سطح شهر لیکک گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده طی ماه آینده در سطح خیابانهای اصلی شهر جانمایی سطل زباله انجام خواهد گرفت.

 

شهر لیکک ،مرکز شهرستان بهمئی با جمعیتی بالغ بر ۲۰هزار نفر، به صورت روزانه با مشکل جمع آوری زباله ها مواجه هستند و این مورد باعث گلایه مردم از شرایط کنونی شده است.

 

 

تصاویر/ 

نظرات کاربران

آخرین عناوین