صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

26. خرداد 1401 - 10:38
کد مطلب: 74308
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهمئی در سفری یک روزه از مراحل پایانی فاز دوم سد ایلی آباد بازدید کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر : اکبر زکی نژاد مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بهمئی روند اجرای فاز دوم سد ایلی آباد را تشریح کرد و‌گفت :  فاز دوم پروژه سد ایلی آباد از تاریخ ۱۳۹۹ آغاز شده و در مراحل پایانی خود است ، بزودی شاهد اتمام این پروژه در فاز دوم خواهیم بود .

 

وی در ادامه گفت : عملیات فاز دوم شامل گود برداری و تکمیل ۳ استخر (محل ذخیره آب ) است که گودبرداری این استخرها در مراحل پایانی خود قرار دارد.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در خصوص رفع معارض شخصی در این پروژه گفت : تعدادی معارض شخصی برای تکمیل این پروژه وجود داشت که با پیگیری های مستمر معارض این پروژه رفع شده و پروژه مسیر تکمیل خود را طی کرد.

 

وی در خصوص مراحل تکمیل فاز دوم سد ایلی آباد گفت : سد ایلی آباد در مجموع دارای ۴ فاز اجرایی است که فاز اول تکمیل، فاز دوم مراحل پایانی خود را طی می کند و فاز سوم که شامل انتقال لوله های بزرگ است به مناقصه گذاشته شده و‌فاز پایانی شامل ابیاری اراضی تحت پوشش خواهد بود.

 

 زکی نژاد در خصوص اعتبار ریالی این پروژه گفت :در سفر ریاست محترم جمهوری به استان کهگیلویه و‌بویراحمد، مبلغ ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای سد ایلی آباد مصوب گردید و حدود ۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت و توازن و استانی در کمیته برنامه ریزی مصوب شدکه تا کنون حدود ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر ریاست جمهوری و ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن و استانی تخصیص داده شده است.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بهمئی  در ادامه اظهار داشت : با توجه به اختصاص ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سد ایلی آباد، می طلبد سازمان برنامه و بودجه و سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد همکاری لازم برای تخصیص به موقع پول به پیمانکار برای تکمیل این پروژه را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند تا شاهد بهره برداری و انتقال آب به ۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش ممبی شهرستان بهمئی ، در سریع ترین زمان ممکن باشیم.

 

لازم به ذکر است فاز اول سد تکمیل و نسبت به آبگیری کامل سد ایلی آباد اقدام شد.

 

تصاویر/

نظرات کاربران

آخرین عناوین