صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

29. ارديبهشت 1401 - 13:00
کد مطلب: 74259
مظلومیت شهر لیکک در نبود مبلمان شهری مناسب و چیدمان آراسته و هماهنگ آن نمایان بوده و نیاز است مسئولان در ترمیم این زخم کهنه شهری اهتمام داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :  به فراهم آوردن امکانات رفاهی ضروری می شود و مبلمان شهری از اجزای اصلی شهرها است و مدیران شهری باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

 

مبلمان شهری  و کیفیت بصری نقشی اثر گذاری در فرهنگ داشته و سیمای ناخوشایند معابر و حتی پارکها می تواند از نظر روحی و روانی بر روی شهروندان تاثیر داشته باشد.

 

با گشت و گذار در شهر لیکک بی روح بودن و سیمای محرومیت و مظلومیت این شهر در مبلمان شهری به وضوح نمایان می شود و ضرورت توسعه این مهم و توجه مسئولان شهرستان بهمئی صد چندان است.

 

اگر چه معماری و مبلمان شهری لیکک نیازمند بازنگری و اعتبار بخشی ریالی در توسعه اساسی از سوی مسئولان این شهرستان است اما وضعیت دست فروشان، میوه فروشان خودرویی و فضای سبز آن باید به صورت ویژه ای از سوی شهرداری و شورای شهر ساماندهی شود و با رنگ آمیزی و نور افشانی های زیبا روح تازه ای در کالبد شهر دمید.

 

در مدیریت شهری باید تمامی نیازهای شهر مدنظر متولیان باشد و تمامی این برنامه‌ها هم باید به گونه‌ای باشد که مردم را نیز با خود همراه کند چرا که با گشت و گذار در این شهر نیاز به آبخوری، سرویس های بهداشتی، نیمکت های استراحت، فضای سبز مناسب، رنگ آمیزی بلوار ها، پیاده رو سازی، آسفالت خیابان ها، روشنایی معابر و استفاده از نماد های بومی در میادین به صورت ویژه ای احساس می شود.

 

بهداشت، مبلمان شهری، فضای سبزی و حقوق شهروندی  از ملزومات توسعه شهری بوده و نباید در شهرها خیابان و پیاده رو های خاکی معضلی برای شهروندان باشد.

 

مشکلات و معضلات شهری موضوعی است که روزانه در همه رسانه ها به آن پرداخته می شود و مسوولان هم در حد توان به رفع آنها همت می کنند و گاهی بعضی مشکلات در برخی نقاط شهر به دلایلی فراموش می شوند اما لیکک مظلوم نیازمند توجه ویژه مسئولان شهرستان و بخصوص مدیریت شهری است.

 

صبح زاگرس بعد از انتشار چندباره اخبار مشکلات شهری این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده و همگام با مسئولان در توسعه شهری تلاش کرده و در راستای رسالت ذاتی خود به بررسی رفع موانع توسعه شهری این شهر در آینده می پردازد.

نظرات کاربران

آخرین عناوین