صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

28. ارديبهشت 1401 - 15:10
کد مطلب: 74257
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی اشراف به فضای مجازی را ضروری ارزیابی کرد و گفت: هر گوشی تلفن همراه می تواند مانند یک بمب خطر ناک باشد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی در همایش سواد رسانه ای فعالان فضای مجازی این شهرستان با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: امروز اگر در فضای مجازی سواد رسانه ای وجود نداشته باشد خطرناک است و داشتن سواد در این زمینه ضروری و با اهمیت است.

 

سرهنگ مهدی غلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی این موضوع تاکید دارند گفت : دشمن در جنگی خطرناک و نرم در فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به کشور است و هر گونه کم اهمیتی به این فضا می تواند خطرناک باشد.

وی خاطر نشان کرد: انحراف در فضای مجازی می تواند خانه به خانه باشد و با توجه به بدون مرز بودن این مقوله باید بدنبال اموزش سواد رسانه ای باشیم .

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی اشراف به فضای مجازی را ضروری ارزیابی کرد و گفت: هر گوشی تلفن همراه می تواند مانند یک بمب خطر ناک باشد .

 

مسئول مجمع فعالان فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی به فضای مجازی تاکید ویژه ای دارند و توجه همه ما به این مقوله ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی ابراز داشت : فضای مجازی فضای پیچیده و بسیار خطرناکی است که ممکن است اگر ناآگاهانه به ان ورود کنیم غرق شویم و حتی در سلامتی ما اثر گذار باشد.

 

محمود محمدی ضرورت آگاهی و سواد رسانه ای به فضای مجازی را ضروری عنوان کرد و گفت : والدین باید به فضای مجازی اشراف داشته باشند و اجازه ندهند فرزندانشان در این بیابان خطرناک تنها بمانند.

این کارشناس فضای مجازی و رسانه ای گفت : اگر خود مراقبتی و دگر مراقبتی در فضای مجازی وجود نداشته باشد به طور حتم می تواند خطرناک و سمی برای جامعه و خانواده باشد.

 

محمدی با اشاره به حرکت های منافقین و دشمن در این فضا برای براندازی جمهوری اسلامی ایران با فتنه های مختلف گفت : به عنوان نمونه می توان به حرکت شنیع دشمن در رابطه با تصویر حاج قاسم اشاره کرد اما با اتحاد همه ایرانی ها نقشه دشمن خنثی شد.

وی به اتحاد ، خود مراقبتی و داشتن سواد رسانه ای برای مقابله با دشمن در این فضا اشاره کرد و گفت : دشمن از عدم آگاهی مردم سوء استفاده می کند و این مساله می تواند به ما ضربه وارد کند.

 

مسئول مجمع فعالان فضای مجازی استان تصریح کرد: صیانت از فضای مجازی در کشور نیاز است و دشمن به وضعیت این فضا آگاهی دارد و گاهی با شایعه پراکنی باعث می شود حتی وضعیت اقتصادی و ارزاق مردم تحت تاثیر قرار بگیرد .

وی گفت: دشمن با استفاده از کانال ها به شایعه پراکنی در فضای مجازی می پردازد و تلاش می کند امنیت کشور را مخدوش کند که نمونه ان آمد نیوز است اما جوانان ایرانی با تخصص و توان اجازه لجن پراکنی و خباثت ها را نمی دهند و سالم سازی می کنند .

 

محمدی با اشاره به قانون فضای مجازی در آمریکا گفت : ایران جزو بی در و پیکر ترین کشورها در فضای مجازی است و دشمن نمی خواهد این فضا در کشور ما صیانت و قانونمند شود تا بتواند به راحتی فتنه انگیزی و منفعت طلبی کند.

وی تاکید کرد : طرح صیانت از فضای مجازی اگر اجرایی شود دهها برابر برای جوانان می تواند اشتغالزایی کند .

 

او به فرصت های مفید استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و گفت : اگر با سواد و اگاهی وارد شویم می توانیم از آن بهره مند شویم اما اگر بدون آگاهی وارد شویم می تواند ما را غرق کند.

 

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین