صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. ارديبهشت 1401 - 23:21
کد مطلب: 74252
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی و تعدادی از کارکنان این اداره به مناسبت هفته سلامت با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :هاشم طاهری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی و تعدادی از کارکنان این اداره با افروغی امام جمعه شهرستان به مناسبت هفته سلامت دیدار کردند.

حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در این دیدار گفت : بهداشت روان ،جسم‌‌ و روح سه مقوله ای است که همه ما به آن نیازمند هستیم اما مقوله بهداشت روان را در شهرستان بهمئی بیش از موارد دیگر باید به آن توجه کنیم.

 

 وی ادامه داد : افسردگی در سنین پایین رو به رشد است و این برگرفته از نگاه سنتی برخی خانواده ها نسبت به روان درمانی است که اجازه مراجعه برای درمان صورت نمی پذیرد و تاثیرمنفی آن را در جامعه شاهد هستیم.

 

افروغی در خصوص سبک زندگی در جامعه گفت : در بحث سبک زندگی اسلامی تغذیه و فرهنگ تغذیه مشکل اساسی وجود دارد و گاها برای خوردن فسفودها و‌نوشیدنی های گازدار هزینه های زیادی می شود که مصرف همین موارد یکی از عوامل نابروری و مشکلات آن در جامعه می شود.

 

وی در ادامه به بحث آموزش اشاره کرد و گفت : در روستاها مشکلات کمی بیشتر از شهرها است و باید با برگزاری کلاس های آموزشی سبک زندگی مناسب را آموزش داد و این ایجاد آگاهی، در درمان بخشی از مشکلات بهداشت تاثیر مستقیم دارد .

 

حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص فرزند آوری گفت : کاهش فرزند آوری از هر دیدگاهی برای جامعه و نظام خانواده بسیار خطرناک و جدی است .

وی ادامه داد : در بحث فرزند آوری مشکلات زیادی وجود دارد و باید برنامه ریزی مناسب و فرهنگ سازی جامع و کاملی در راستای افزایش زاد و‌ولد در جامعه خصوصاً شهرستان بهمئی صورت گیرد تا در آینده نزدیک شاهد کاهش جمعیت و تاثیرات بسیار مخرب آن در جامعه نباشیم.

 

تصاویر /

نظرات کاربران

آخرین عناوین