صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. دى 1400 - 14:10
کد مطلب: 74156
فرماندار شهرستان بهمئی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد شهید سلیمانی گفت: اخلاق مداری و ولایت مداری از بارز ترین خصوصیات این سردار بزرگ سپاه اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :علی محمدی فرماندار شهرستان بهمئی در مصاحبه با خبرنگار صبح زاگرس در خصوص شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت : همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ، شهید سلیمانی یک مکتب بود و ما باید مکتب شهید سلیمانی را مد نظر داشته باشیم و روی این موضوع کار کنیم.

 

وی از خصوصیات بارز شهید سلیمانی گفت و افزود : اخلاق مداری ، و رعایت اصول اخلاقی ،حتی کوچکترین مسائل رفتاری ،سرلوحه کار این شهید والامقام بود.

 

محمدی ادامه داد : سردار سلیمانی  انسانی بزرگ و با اقتدار بود و در برابر دشمنان ما محکم و کوبنده اظهارنظر ،و دشمن را تهدید می کرد، اما در عین حال انسانی خاکی و افتاده و مردمی بود .

 

 وی در ادامه گفت : من در طول این مدتی که در جاهای مختلف و در برنامه‌ها و  جلسات متعددی که محضر ایشان توفیق حضور داشتم، هیچ وقت غرور ی از ایشان سراغ نداشتم و ندیده ام و در جلسات سعی نمی کردند در جایگاه ویژه و خاصی بنشیند، حتی در پایین ترین قسمت جلسات می نشست .

 

علی محمدی فرماندار شهرستان بهمئی در ادامه در خصوص ویژگی های شهید سلیمانی گفت :از دیگر ویژگی های خاص شهید سلیمانی ولایت مداری ایشان بود.

 

وی ادامه داد :چشم و گوش حاج قاسم سلیمانی منتظر دستورات مقام معظم رهبری یعنی ولی فقیه زمان بود و همیشه بیان می کرد و باور و اعتقاد داشت که همه‌‌چیز فرع است و اصل ولایت فقیه است، و هرکس در این مسیر حرکت کند بدون شک سربلند است ،اما اگر از این مسیر فاصله گرفت نتیجه آن شکست خواهد بود، و‌چون سردار سلیمانی گفتار و عملش یکی بود، سربلندی و افتخار نصیبشان شد‌.

 

 

وی ادامه داد :در مسائل نظامی حتی در مسائل اجتماعی و سیاسی همواره علم وآگاهی دقیقی داشت، و هرگز از روی احساس مطلبی را بیان نمی کردند .

 

 

 

محمدی در خصوص علم و عمل شهید سلیمانی در خصوص مسئله داعش گفت : زمانی که فرمود کمتر از چند روز دیگر پایان داعش را اعلام می کنم ،همه دنیا تعجب کرد، اما بعد از وقوع این موضوع که همه دنیا آن را مشاهده کرد،نشان از علم و آگاهی کامل حاج قاسم سلیمانی داشت.

 

 

فرماندار شهرستان بهمئی از خصوصیات دیگر شهید سلیمانی در خصوص شهدا و خانواده شهدا  گفت : برای این خانواده های معظم ارزش زیادی قائل بود، و همهیشه در جمع این خانواده هاحضور پیدا می کرد،و‌خودش را مدیون آنها می دانست.

 

وی در خصوص ویژگی های سردار سلیمانی در دفاع مقدس و در جبهه مقاومت و مسائل درونی کشور گفت :حاج قاسم یک شخصیت بسیار کاریزما ،دوس داشتنی و‌محبوب بودد ،و همین مسائل باعث خوشحالی همه مردمی می شد که ایشان را بتوانندحتی برای یک لحظه زیارت کنند.

 

فرماندار شهرستان بهمئی در ادامه گفت :اگر حاج قاسم به هر طریق دیگری به شهادت میرسید ،ظلم بزرگی در حق ایشان میشد،ولی این شیوه شهادت که لطف خداوند بود و دنیا را تکان داد و به فرمان خبیث ترین فرد در جهان هستی حاج قاسم به شهادت رسید، و مردم ایران و کشورهای جهان به حق، نشان دادند که حاج قاسم سلیمانی یک مکتب بود، و برای مکتب حاج قاسم سلیمانی خیابانها و شهرهای مختلف چه در ایران و چه خارج ایران ،مملو از جمعیت بود که نشان گر قدردانی و قدرشناسی مردم داشت.

 

 امیدواریم این مکتب و مسیر حاج قاسم همیشه برای ما که یک مسیر روشنی است،  بتوانیم در این مسیر به خوبی حرکت کنیم.

نظرات کاربران

آخرین عناوین