صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. دى 1400 - 0:30
کد مطلب: 74154
آئین بزرگداشت یوم الله ۹ دی با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم و مسئولین در بهمئی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :مراسم باشکوه یوم الله ۹ دی با حضور پرشور مردم و‌مسئولین در شهرستان بهمئی در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد ، در این مراسم علی محمدی فرماندار شهرستان بهمئی گفت :مردم در ۹ دی به خیابان ها آمدن و این حضور مردم دارای ۲پیام بود .

 

اولین پیام ، شناخت فتنه و فتنه گران بود و پیام اصلی و‌مهم آن بیعت با ولایت است.

 

وی ادامه داد : برگزاری مراسمات هرساله ۹ دی صرفا به این معنی نیست که تعدادی افراد عامل فتنه هستند،بلکه عوامل اصلی آن بخاطر شناخت اهداف فتنه گران است که مهمترین هدف فتنه گران ،بدبین کردن مردم نسبت به انقلاب است.

 

 

محمدی افزود :دشمن به شیوه های مختلف با کار کردن روی روان مردم  به صورت حقیقی و مجازی ،هدف دارد تا مردم  را به انقلاب بدبین کند‌ و ما باید  با این فتنه و فتنه گران مقابله کنیم و راه آن محقق نخواهد شد ،مگر با خدمت کردن به مردم عزیزمان.

 

محمدی در ادامه گفت :مسئولین باید به نحو احسنت به مردم خدمت کنند و از حواشی بپرهیزیم و به دنبال گره کشایی از مشکلات مردم باشیم، اگر این کارها را انجام دهیم حتی نیاز به برگزاری این مراسمات نیست ،چرا که مشخص می شود فتنه گر کیست و قطعا در بین مردم رسوا خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان بهمئی در ادامه گفت :از شعار که بگذریم باید در عمل این را نشان دهیم و‌چشم و‌جان و گوشمان  باید به فرمان امام خامنه ای باشد و به رهبر عزیزمان وعده دهیم که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با کار و خدمت به مردم با او بیعت کنیم.

 

در ادامه این جلسه عبودی مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : بعضی ها می گویند که چرا در دی ماه و در خیلی از روزها ما و‌ملت ما می گوییم مرگ بر آمریکا،جواب ما این است که ما از خداوند یاد گرفتیم که ظالم و ستمکار را باید بر او مرگ فرستاد.

 

 وی ادامه داد : دلیل اصلی که از سال ۸۸ تا به امروز ۹دی را یاد می کنیم، برای این است که از فتنه ها جلوگیری کنیم و باید هر ساله با بازخوانی این روز از فتنه های احتمالی جلوگیری کنیم.

 

 

وی گفت: در سال ۸۸ و در انتخابات ریاست‌جمهوری ،تعدادی ثبت نام کردند انتخابات برگزار شد  و ۱نفر با رای مردم انتخاب شد،اما دیگران وقتی در سال۸۸ پیروز نشدند اقدام به فتنه کردند.

 

وی در ادامه اظهار داشت : کسانی که خود را وابسته به امام وابسته به اانقلاب می دانستند ،کمیته سیانت از آرا تشکیل دادند.

 

عبودی ادامه داد :یک کشور وقتی قانون اساسی،دستگاه نظارتی و امنیتی و غیره دارد چه معنی دارد یک عده ای شبانه روز جلسات متعدد تشکیل دهند و کمیته سیانت تسکیل چ دادند و این بزرگترین خیانت و اهانت به این مردم و انقلاب بود و معنی تشکیل کمیته سیانت این است که قانون و شما کافی نیستید و باید کمیته سیانت تشکیل شود .

 

مسئول شورایسیاست گذاری ائمه جمعه استان گفت :اینها قبل از انتخابات دست به چنین اقدامی زدند و نامه نگاری های متعدد به رهبری ارسال کردند،و قطعا  معنی این اقدامات مشخص است .

 

وی ادامه داد :روز انتخابات که همه مردم هنوز در حال رای گیری هستند، مصاحبه می کند که من برنده انتخابات هستم،آیا غیر از این بود که می خواستند زمینه آشوب را فراهم کنند،و به هوادارانش اعلام کنن اگر برنده نشدم اغتشاش و شلوغی کنند و همین کار را هم انجام دادند و مردم را به خیابانها کشاندند.

 

وی در خصوص کشاندند مردم به خیابانها گفت :فردای آن روز با تحریک و بیانیه و تشویق ، قریب به ۵میلیون جمعیت را به خیابانها کشاندند.

 

عبودی مسئول شورایسیاست گذاری ائمه جمعه استان گفت :ماکه نامه های بدون سلام و بسم الله را فراموش نمی کنیم و ما و ملت عزیزمان می دانیم در این ملت یک تفکری هست که جز نگاهش به غرب،و دشمن هیچ اعتمادی به درون کشور ندارند و ما به این تفکر اگاه هستیم.

 

وی ادامه داد:ما در ۸سال گذشته این تفکر را ملموس دیده ایم و آنها خوردن ۱لیوان آب راهم به مذاکرات گره زدند .

 

معبودی گفت :فتنه بدان معنیست که کسانی سالهای سال در درجه اول کشور بودند و یار امام خود را می دانستند ،اما الان حرفهایی می زند که هیچگونه  همخوانی ندارد .

 

 

وی ادامه داد :در مسئله فتنه آنها حتی نخست وزیر و مسئولین خود را هم انتخاب کردند و کار این انقلاب را تمام شده می دانستند واگر نه سخنرانی امام خامنه ای و نه این اگاهی بخشی ها و بیداری مردم نبود ،مگر میشد این اوضاع را جمع کرد.

 

معبودی در خصوص تبیین و‌مقابله با فتنه گفت :ما نمی توانیم که بنشینیم دشمن حمله کند و‌ما دفاع کنیم،ما در مسئله تبیین باید به عنوان یک ضرورت، قبل از حمله دشمن در هر زمینه ای با تبیین روشن گری کنیم و با دشمن مقابله کنیم.

 

وی در خصوص سیاست های دشمن، خصوصا در بحث فعالیت در فضای مجازی گفت :ما امروز در فضای مجازی شاهد آن هستیم که هر مسئولی که سخنرانی می کند، حرفهای او را مقطع می کنند و آن چیزی که دوس دارندصحبت های را در می آورند و نشر می دهند،مگر ما چند نفر را می توانیم قانع کنیم،پس باید مسئلله تبیین را پیشه بگیریم.

 

وی در پایان از دولت جدید انتقاد کرد و‌گفت :انتخاب مسئولین به کندی صورت کی گیرد و ما شاهد آن هستیم مسئولی که ۸سال در دولت قبل مسئولیت داشت ،کت شلوار جدید برای مسئولیت جدید آن هم در این دولت می دوزند.

 

خبرنگار :علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین