صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. آذر 1400 - 13:10
کد مطلب: 74148
نبود میدان میوه و تره بار در شهر لیکک موجب انتقاد مردم از چندنرخی شدن و گرانی میوه در این شهر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :میادین میوه و تره‌بار به عنوان تامین کننده اصلی میوه و صیفی‌جات در یک شهر به حساب می‌آید و وجود این میادین در هر شهری امری ضروری است،اما شهر لیکک فاقد میدان میوه و تره بار است.

شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی سالهاست که بدون داشتن میدان میوه و تره بار دچار مشکلات مختلفی از جمله  سد معبر، اختلاف قیمت و گاهی گران فروشی میوه، ریختن آشغال تره بار دست فروشان در سطح معابر و کانال فاضلاب شهری است، اما همچنان شهرداری این شهر در این زمینه چاره اندیشی نمی کند.

شهرداری شهر لیکک سال ۱۳۹۰ چند غرفه جنب میدان مرکزی شهر احداث کرد اما بعد از مدت کوتاهی از انتقال بازار میوه و تره بار به این غرفه ها ،به دلایل نامعلوم‌ و‌ نامشخص این غرفه ها تعطیل و‌ درب آنها بسته شده است .

 

نکته قابل تامل این است که نه تنها غرفه هایی که برای میدان تره بار مشخص شده بود، ساماندهی و رسیدگی از طرف شهرداری نشده است ،بلکه با عدم واگذاری، بخشی از این غرفه ها تخریب شده اند تا مردم شهر لیکک بیش از پیش حسرت نداشتن یک میدان میوه و‌تره بار ثابت را بخورند.

 

یکی از کسبه ای که در میدان سرباز لیکک با وانت بار میوه می فروشد، در مصاحبه با خبرنگار صبح زاگرس می‌گوید: عدم ساماندهی و نظارت مناسب از سوی شهرداری باعث شد تا بازارچه و غرفه های میوه و تره‌بار لیکک جمع آوری و تعطیل شوند.

وی ادامه داد : شهرداری لیکک از غرفه داران میوه و تره بار هزینه دریافت می کرد ، علاوه بر این هزینه، ما باید پول برق را هم پرداخت می کردیم ،اما به دلیل عدم نظارتی کافی، تعداد وانت بارهای میوه فروش از غرفه داران بیشتر بود و طبیعتاً چون هزینه کرایه غرفه، و پول برق پرداخت نمی‌کردند، میوه با قیمت مناسب تری به دست مشتری می رساندند، و این بی نظمی و سوء مدیریت از طرف شهرداری و مسئولین ذیربط باعث شد تا غرفه داران به فکر جابجایی و خرید وانت بار شوند و همانند بقیه فروشندگان در خیابان های شهر لیکک مستقر شوند و به صورت آزاد میوه بفروشند.

 

شهروند دیگری در مصاحبه با صبح زاگرس گفت :متاسفانه به دلیل عدم ساماندهی مناسب ‏وانت بار‌های میوه فروش شاهد ایجاد گره‌های ترافیکی شدیدی در خیابان‌های ‏مختلف شهر توسط وانت بارها هستیم.

 

خبرنگار علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین