صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. آذر 1400 - 12:40
کد مطلب: 74142
جاده لیکک بهبهان با داشتن پیچهای تند و غیر استاندارد و همچنین نداشتن شانه راه مناسب در بسیاری از طول مسیر، موجب تصادفات بسیار و مرگ آور می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :شهرستان بهمئی با مرکزیت شهر لیکک با توجه با هم جواری با استان خوزستان به ویژه شهر بهبهان ،روزانه مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند و به همین علت باعث می شود تا وجود جاده  ایمن در آن از اهمیت خاصی برخوردار باشد و از احتیاجات اساسی برای شهروندان شهرستان بهمئی محسوب شود.

 

 

 

از عمده ترین مشکلات جاده لیکک بهبهان پیچ های تند و غیر استاندار و نداشتن شانه راه مناسب در بسیاری از طول مسیر  است.

 

جاده لیکک، بهبهان تنها محور اصلی  مواصلاتی بوده که با داشتن پیچ های تند و گاها عرض کم بیشتر اوقات شاهد تصادفات مهیب و بعضاً مرگبار است.

 

 

 

در خروجی شهر لیکک و تنها در ۱کیلومتری این شهر ،(پیچ قبل از پمپ گاز ) پیچ خطرناکی وجود دارد که به علت نداشتن استاندارد لازم به یکی از حادثه خیز ترین نقاط این شهر تبدیل شده است.

 

 

 

این پیچ به علت عدم‌ وجود دید کافی و تابلوی اعلان راهنمایی و رانندگی، و‌نداشتن شانه راه مناسب،باعث شده است تا تقریبا به کرات شاهد تصادف در این منطقه باشیم و‌متاسفانه گاها شاهد مرگ شهروندان لیککی هستیم.

 

 

 

با توجه به اینکه این مسیر تنها مسیر مواصلاتی خروجی شهر لیکک است ،اما متأسفانه هنوز  اقدامی مؤثر برای حذف یا ساماندهی این نقطه حادثه خیز صورت نگرفته است.

 

 

 

عریض کردن جاده با حذف تپه خاکی ، نصب چراغ برق مناسب، نصب علائم راهنمایی و رانندگی بخصوص بر روی پیچ حادثه خیز از اقداماتی است که مسئولین شهرستانی می توانند با کمترین هزینه این مشکل اساسی را حل و از آسیب های مالی و‌جانی شهروندان شهرستان بهمئی جلوگیری کنند.

 

خبرنگار :علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین