صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

28. آبان 1400 - 20:20
کد مطلب: 74122
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص فرزند و تربیت فرزند گفت : تربیت فرزند که تعداد آنها بیشتر است راحت تر و آسیب های ناشی از آن کمتر است.

 

وی ادامه داد : پیامبر اکرم (ص) در خصوص برکت فرزند در زندگی پدر و‌مادر فرمودند، فرزند باعث برکت در زندگی می شود وخیلی از رزق هایی ک در زندگی پدر مادر است ،از برکت فرزند است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: درست است که تعداد فرزند و افزایش جمعیت فرزندان در خانواده از نظر مالی سخت است و مشکلات خاص خود را دارد   اما خداوند به طریقی این مشکل را حل خواهد کرد.

 

افروغی در بحث تک فرزندی گفت : آسیب های تک فرزندی برای خانواده و خود فرزند آسیب های بیشتری خواهد بود و تربیت آنها سخت تر است و این موضوع مهم را خانواده ها باید مد نظر قرار بدهند.

 

افروغی در خصوص مرزهای علم‌ دانش در کشور گفت :  ما فاصله علمی در برخی مرزهای دانش داریم، البته که در برخی علوم پزشکی پیشرو هستیم اما لازم است است مابقی قله های دانش را نه تنها به رتبه های بالای دنیا برسم، بلکه با توجه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی که با نخبگان داشتند ، باید این مرزها را جابه جا کنیم و در تمامی زمینه ها، زبان علمی دنیا باشیم.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص اقدامت ۱۰۰ روز دولت گفت :۱۰۰ روز از دولت جدید گذشت و اتفاقاتی خوبی رخ داد است، اما کم است و ما امیدواریم و شاهد آن هستیم که این دولت پای کار است و این تاثیر مثبت در روحیه مردم داشته است .

 

وی در خصوص سفرهای رئیس جمهمور گفت : حضور میدانی آقای رئیس جمهور امید وار کننده بود و‌مردم به آینده امیدوار شدند.

 

وی ادامه داد :در بحث تامین واکسن کرونا

و در بحث واکسیناسیون واقعا اقدامات بسار خوبی در این دولت انجام شد و ما هیچ‌گونه کمبود واکسن کرونا نداریم.

 

 

وی در خصوص پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان دولت گفت :حقوق کارمندان  دولت را پرداخت کردند اما نکته مهم این است که بدون تولید پول بدون پشتوانه این کار را انجام دادند و این نقطه روشنی برای ماست.

 

وی در بحث برنامه ها برای کالای اساسی مردم گفت: کارهای بسیار خوبی انجام شده است و مردم در ماه های آینده  شاهد تاثیر گذاری آن خواهند بود ،اما انتظار مهم مردم سرعت بخشدن به این موضوع و‌موضوع مهمتر مبارزه با فساد و رانت خواری در بین مسئولین است .

 

افروغی در خصوص انتخاب وزیر اظهار داشت :هیچ‌ وزیری و مسئولی خط قرمز نداشته باشد و ملاک شایسته سالاری و اجرای عدالت در بین مردم باشد.

 

حجت الاسلام افروغی به دولت انتقاد کرد‌و گفت : پیکره دولت هنوز تکمیل نشده است واین موضوع باید هر چه زودتر تکمیل و کامل شود.

و نکته مهم این است که اگر قرار است وزیری عوض شود هرچه سریعتر جابه جا شود تا پیکره دولت هرچه زودتر تکمیل شود.

 

وی در خصوص معیشت مردم گفت :در بحث معیشت مردم نیازمند سامندهی هستیم، درست است کارهای خوبی انجام گرفت ،اما این کاملا کم است و نرخ گرانی زیاد است و‌مردم از این دولت انتظار دارند که هرچه سریعتر بازار کالای اساسی را ساماندهی کند.

 

افروغی ادامه داد : در دولت قبل افزایش بی اعتمادی نسبت به دولت مردان به وجود آمد و این دولت کار مهم و سختی دارد، و باید تمام تلاش خود را بکار گیرد تا این اعتماد به مردم برگردد.

 

وی اظهار داشت : خیلی از از دشمنان  نشان می دهند که مسئولین دزد هستند و هیچ امیدی نیست اما واقعا مسیولین دلسوز زیادی ما داریم ، مشکلات زیاد است اما نه به این گونه که جلوه داده می شو،د امیدواریم به زودی این مشکلات کمتر و فشار از مردم کاسته شود.

 

درمورد استاندار محترم و انتخاب مدیران گفت : باید انتخاب بر اساس روحیه جهادی و کار باشد، اما تا امروز در خصوص انتخاب مدیران کار خاصی انجام نشده و ما عقب هستیم و افرادی را که می خواهند انتخاب کنند تحت تاثیر کسانی و حزب هایی قرار گرفتند و نتوانست تا امروز مدیران خود را انتخاب کنند ،که چ می طلبد هرچه سریع تر این مشکل حل شود و به سوی کار جهادی و خدمت به مردم گام بلند و‌مهم برداریم.

 

وی در پایان گفت : سرانه مطالعه در کشور پایین نشان داده می شود، و از مردم خواست در هفته کتاب بجای گذراندن وقت خود در فضای مجازی به کتاب و کتاب خوانی روی بیاوریم و سواد و علم خود را بالا ببریم.

 

خبرنگار : علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین