صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. آبان 1400 - 10:37
کد مطلب: 74118
کمبود شدید سطل زباله در لیکک باعث انباشت زباله در خیابان ها و زشت شدن منظره شهری و بروز مشکلات بهداشتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر : اگر دقایقی در خیابان ها و کوچه های شهر لیکک قدم بزنید ، به وفور زباله ها خشک و تری که همه جای این شهر پراکنده شده اند را مشاهده می‌کنیم. زباله هایی که وجودشان به عنوان تهدید جدی برای سلامتی و بهداشت عمومی تلقی می شود.

 

متاسفانه تصمیم‌گیری‌ها در این زمینه تخصصی نیست و عدم این تصمیم‌گیری مناسب باعث نارضایتی مردم از وضعیت موجود شده است.

 

علیرغم اینکه شهروندان، و فضای رسانه،  تصاویر و فیلم هایی که گاها خود مردم در فضای مجازی برای اطلاع مسئولان مربوطه برای اقدام به موقع و مناسب آنان ارسال می‌کنند، اما باز هم اتفاق قابل قبولی نمی‌افتد.

 

در سال های قبل در ورودی هر کوچه و خیابان سطل زباله ای وجود داشت اما با توجه به اینکه سطح ها درب نداشتند، توسط حیوانات ،کیسه زباله ها پاره میشد و شرایط بدی به وجود می‌آورد، واین امر باعث شد تا شهرداری لیکک طی اقدامی همه این سطل ها را جمع آوری کند تا برای سطل های زباله درب یا فکری بهتری بیندیشند ،اما برداشتن سطل‌ های زباله همانا و برنگشتن و عدم چاره مناسب همانا.

 

جمع آوری زباله ها در شهر لیکک هفته ای ۲ روز است ،که آن هم ساعت دقیقی ندارد.

 

به عنوان نمونه شهروندی که روز چهارشنبه یک کیسه زباله دارد باید آن را در محلی نگه دارد، تا روز شنبه که شهرداری آن را جمع آوری کند، اما این خود، مشکلات متعددی از نظر بهداشتی را به همراه دارد.

 

انباشته شدن زباله ها آن هم چند روز ، به دلیل موارد آلوده کننده و فسادپذیر و نیز رطوبت و حرارت مناسب پناهگاهی مناسب برای انواع حشرات و جوندگان است .

 

امید است که شورای شهر جدید و شهردار جوان شهر لیکک، با جدیت این موضوع را پیگیری و راه حل تخصصی برای این معضل بیندیشند تا شاید ابتدایی‌ترین مشکل مردم شهر لیکک حل شود.

 

خبرنگار : علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین