صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. آبان 1400 - 11:01
کد مطلب: 74114
بازدید فرماندار شهرستان بهمئی و رئیس اداره راه شهرسازی از آغاز به کار پل جاده لیکک جایزان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:صبح امروز با حضور فرماندار شهرستان بهمئی و رئیس اداره راه و شهرسازی این شهرستان و معاون عمرانی فرماندار در خصوص آغاز به کار جاده لیکک به جایزان ، و آغاز ساخت پل ۸۲ متری بازدید میدانی به عمل آمد.

 

در این بازدید علی اصغر طارم رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بهمئی از ادامه عملیات اجرایی جاده لیکک به جایزان خبر داد و گفت : ۳ میلیارد تومان برای احداث این پل در مسیر جاده لیکک به جایزان اختصاص داده شده است.

 

علی اصغر طارم ادامه داد: این پل با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان براورد مالی شده است که اعتبار پرداختی موجود ۳ میلیارد تومان از درآمدهای نفتی می باشد.

 

 

وی ادامه داد : از قرارداد پیمانکار تا تجهیز کارگاه حدوداً ۲۰ روز است که می گذرد و طی هفته اخیر استارت ساخت این پل شروع شده است.

 

وی در خصوص طول این پل گفت : این پل شامل ۴ دهنه ۵ متری به طول ۸۲ متر می باشد.

 

طارم در خصوص جاده لیکک به جایزان گفت : این پروژه از سال ۹۶ آغاز به کار کرده و به طول ۲۵ کیلومتر می باشد که ۱۳ کیلومتر از این جاده بر عهده استان کهگیلویه و بویراحمد است و ۱۲ کیلومتر آن سهم استان خوزستان می باشد.

 

لازم به ذکر است با احداث جاده ارتباطی بهمئی به بخش جایزان از توابع استان خوزستان، این شهرستان از بن بست خارج می‌شود و مسافت بهمئی با استان خوزستان کمتر خواهد شد .

 

خبرنگار : علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین