صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

9. مهر 1400 - 8:29
کد مطلب: 74099
وزیر بهداشت در پنجمین سفر هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد در شورای اداری بهمئی، خروج شهرستان بهمئی را نیازمند رفع موانع عنوان کرد و گفت: با واکسیناسیون 60 درصدی انقلاب بهداشتی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :بهرام عین اللهی گفت : رئیس جمهور محترم کار خود را از مناطق محروم آغاز کرده و ما در دومین سفر به مناطق محروم به این استان سفر کردیم که این بیانگر توجه ویژه به محرومیت زدایی است.

وی تاکید کرد: ما از این محرومیت متأسف هستیم و امید داریم به کمک هم بتوانیم این موانع را بر طرف و  مشکلات را هرچه زود رفع نماییم.

وزیر بهداشت دولت سیزدهم با اشاره به وضعیت واکسیناسیون و ورود 52 میلیون دز واکسن به کشور گفت: ۶۲ درصد مردم  کشور در مقابل کرونا واکسینه شدند که قبل از این دوران فقط ۵ میلیون دز واکسن وارد  شده بود و این یک انقلاب بهداشتی است.

عین اللهی با بیان اینکه تجربه نشان داده است هر حرکتی با مشارکت مردم باشد قطعاً به موفقیت خواهد انجامید اظهار کرد: ما با توجه به این تحریم ها که دشمن سعی در ضعف نظام داشت توانستیم در همه زمینه‌ها با کمک هم و مشارکت مردم حرف اول را در منطقه بزنیم و اگر مسئولان و مردم بخواهند توانایی هرکاری را داریم.

وی در پایان گفت : در بحث اشتغال قطعاً صحبت های شفاهی و کتبی به سمع رئیس جمهور محترم رسانده می شود و امید داریم مشکل محرومیت زدایی در این شهرستان رفع شود.

در ادامه نماینده مردم کهگیلویه با اشاره به این موضوع که استان ما در بحث جنگ و دفاع مقدس رتبه دوم را در کشور دارد و مردم بهمئی سرآمد این موضوع هستند گفت : مشکل اصلی و اساسی شهرستان آب شرب است که آب شرب به ته چاه های شهرستان رسید و مشکل جدی در این زمینه داریم .

وی ادامه داد : ما ۱۲ سال است که مشکل  آب شرب در این شهرستان داریم و علی رغم کلنگ زنی و‌پیشرفتهایی که در این زمینه داشتیم تا به امروز این مشکل جدی حل نشده است.

 حجت الاسلام والمسلمین موحد با اشاره به اینکه اجرای این پروژه آبرسانی نیاز به بودجه کلان دارد و مردم توقع دارند این مشکل با دستورات انقلابی حل شود.

نماینده مردم کهگلویه بزرگ با اشاره به اتصال محور  لنده و تشان در شهرستان بهمئی گفت :این پروژه می تواند فرصتی برای خروج شهرستان از بن بست باشد.

وی در پایان با اشاره به بیمارستان ۳۲ تخت خوابی گفت: این بیمارستان در مرحله تکمیل است و به زودی با عنایت دولت محترم افتتاح خواهد شد و مردم دیگر پشت درهای بیمارستان شهرهای همجوار قرار نخواهند گرفت.

خبرنگار : علی ستوده

 

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین