صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. ارديبهشت 1399 - 15:27
کد مطلب: 73832

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت مقام معلم، از اقدامات این نهاد در ایام کرونایی خبر داد.

صادق جریده با تبریک ماه مبارک رمضان و گرامیداشت مقام معلم،گفت: روز معلم و این هفته را به همه فرهنگیان به ویژه فرهنگیان شهرستان بهمئی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی گفت: امیدوارم که به معنی واقعی به وظیفه اصلی  خود به عنوان یک معلم عمل کرده باشیم و عمل کنیم.

جریده افزود: در راستای هفته بزرگداشت مقام معلم، آموزش و پرورش شهرستان اقداماتی خوبی انجام داد ؛ در این هفته پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش به همه فرهنگیان ابلاغ شد و مدیر شهرستان هم پیام تبریک برای همه فرهنگیان در فضای مجازی ارسال کرد و با نصب یک بنر در سطح شهر لیکک هم نسبت به گرامیداشت مقام معلم اقدام شد.

وی گفت: همچنین با نظرکارشناسی و بررسی عملکرد کمی و کیفی اسامی معلمین نمونه شهرستانی و استانی تهیه شد که در همین هفته از آنها تجلیل می شود.

 رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد: با هماهنگی شورای آموزش و پرورش و دعوت از آنها غبارروبی و عطرافشانی آرامگاه شهدا را در برنامه داریم که انشاالله در روزهای آینده بر اساس زمانبندی اعلام شده اجرا می شود.

جریده افزود: همچنین تهیه کلیپی از فعالیت های سال گذشته آموزش و پرورش و ارسال آن در فضای مجازی توسط واحد فناوری اداره آموزش و پرورش، تجلیل از تعداد ۱۲ معلم نمونه شهرستانی و استانی از طرف اداره کل و هم از طرف اداره آموزش و پرورش در محل اداره را در برنامه گرامیداشت هفته معلم داریم.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بحث بیماری کرونا را داریم و و نمی توانیم بر اساس روش سالهای گذشته عمل کنیم، با رعایت نکات بهداشت و سلامت برنامه های این هفته را اجرا می کنیم.

 جریده ادامه داد:برای انتخاب معلمان نمونه با ارسال دستورالعملی به تمامی مدارس،تعداد 30 نفر متقاضی معلمی نمونه داشتیم که در نهایت با 12 نفر از آنها که عملکرد بهتری داشتند، انتخاب شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد:روند انتخاب معلمان نمونه با سال های گذشته متفاوت شد، انتخاب ها  به صورت کیفی و توصیفی انجام می گیرد و  دیگر کاغذ بازی و امتیازاتی که قبلا لحاظ می‌شد، قابل قبول نیست که همین امر هم باعث شد معلمان پای کار،شایسته‌ترین ها و کسانی که در کلاس درس بیشترین زحمت را می‌کشند، انتخاب شوند.

جریده افزود:امسال در انتخاب خود هم مدیر نمونه داشتیم، هم دبیر و هم خدمتگزار نمونه که در مجموع ۱۲ نفر انتخاب شد.

وی گفت: شیوه انتخاب هم با حضور معاونین و حراست، ارزیابی کارشناسان مربوطه آموزش مسئول فناوری و ضمن خدمت اداره ، نماینده مدیران و نماینده راهبران انتخاب شدند که همه در انتخاب سهیم و در انتخاب افراد تاثیر گذار بودند.

جریده در ادامه گفت: بر اساس برنامه تعطیلی مدارس بعد از بیماری کرونا ویروس آموزش و پرورش شهرستان تلاش‌ها و فعالیت‌های بسیار زیادی را انجام داد که باز هم جای تقدیر و تشکر دارد.

 وی افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش، پیام رسان های داخلی مانند پیام رسان های سروش، روبیکا و دیگر پیام رسان ها نصب شدند و در نهایت نصب برنامه شاد در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه اکنون کلاس های درس به خوبی در فضای حال برگزاری است،گفت: البته با توجه به وضعیت مالی خانواده ها،برخی از دانش‌آموزان با جمعیت آماری حداقلی نتوانستند از این فرصت استفاده کنند.

جریده تصریح کرد: برای دانش‌آموزانی که به نوعی دسترسی اینترنت نداشتند یا آنتن دهی ضعیف بود ، برای دانش آموزان مدارس زیر ۱۰ نفر، راهبران به کمک مدیرآموزگاران درسنامه و  جزوه آموزشی تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دادند تا از تحصیل بازنمانند و آموزش تعطیل نشود.

وی در پایان گفت: شهرستان بهمئی از نظر آموزشی به خصوص در ایام کرونا در سطح استان موفق بود و وضعیت خوبی دارد و استان هم در سطح کشور خیلی خوب است، امیدوارم که دست به دست هم بدهیم و با خدمت به دانش آموزان اجازه ندهیم که آموزش تعطیل شود .

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین