صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. ارديبهشت 1399 - 12:04
کد مطلب: 73823
فاز اول پروژه احداث ایستگاه برق 132 کیلو ولتی شهرستان بهمئی در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تابستان امسال به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛فرماندار بهمئی و مدیرعامل شرکت برق منطقه استان خوزستان در مصاحبه هایی به تشریح آخرین جزئیات پیشرفت پروژه احداث ایستگاه 132 کیلوولتی برق فشار قوی شهرستان پرداختند.

حکمت اله سنایی،فرماندار شهرستان گفت:از سال 86 در راستای رفع مشکلات برق شهرستان، پروژه احداث ایستگاه 132 کیلوولتی بهمئی کلنگ زنی شد.

وی افزود:به دلایلی به خصوص کمبود اعتبارات این پروژه برای مدت طولانی متوقف بود اما در سال گذشته دوباره فعال شد.

فرماندار بهمئی خاطرنشان کرد: اعتبار تخصیص یافته به پروژه در سال گذشته 100 میلیارد تومان بود.

سنایی افزود:فاز اول این پروژه با نصب 162 دکل برق فشار قوی به طول 45 کیلومتر در زمینی به مساحت یک هکتار به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به ضرورت تکمیل و راه اندازی این طرح،گفت: با بهره برداری از این طرح، شاهد افزایش پایداری، کاهش محدودیت ها و خاموشی شبکه توزیع برق شهرستان هستیم.

فرماندار بهمئی خاطرنشان کرد: بهره برداری از این طرح می تواند در کنار رفع مشکلات کنونی برق شهرستان،با افزایش ظرفیت و تامین انرژی مناطق زیر پوشش ،گام بزرگی در راستای تحقق جهش تولید باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان خوزستان و مجری این پروژه بزرگ منطقه ای هم در این راستا گفت:این پروژه جزو پروژه های اولویت دار شرکت برق منطقه ای استان خوزستان است.

دشت بزرگ تصریح کرد:ما بلافاصله بعد از شروع عملیات اجرایی در سال گذشته، کلیه ابزار لازم را برای تجهیز پروژه فراهم کردیم.

وی افزود:پیشرفت فیزیکی پروژه در حال حاضر نزدیک به 90 درصد است که تا دو ماه آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

دشت بزرگی خاطرنشان کرد:پیش بینی می شود در فاز اول 100 مگاولت آمپر ظرفیت برق ایجاد شود که تا پایان تابستان ما یک ترانسفورماتور 50 مگاولت آمپری در ایستگاه مستقر می کنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین