صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. فروردين 1399 - 14:20
کد مطلب: 73783

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد همزمان با تعطیلی مدارس استان بر اثر شیوع بیماری کرونا بیکار ننشست و با تشکیل دو کمپین تربیت بدنی بانوان و آقایان ویژه مربیان تربیت بدنی و سلامت مدارس سراسر شهرستان ها و مناطق استان مشوق بزرگی برای دانش آموزان در راستای لزوم فاصله نگرفتن با ورزش در هر شرایطی شد.

سیده فریبا حسینی،معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در این راستا به خبرنگار ما گفت: با تاسیس این کمپین کلاس درس تربیت‌بدنی وارد خانه‌ همه دانش آموزان استان شد.

وی افزود:دانش آموزان در هر نقطه ای از استان می توانند از فعالیت های ورزشی خود تصویربرداری کنند و با ارائه به آموزگاران و معلمان تربیت بدنی خود در این کمپین شرکت و همکاری داشتند.

حسینی خاطرنشان کرد:با شروع تدریس مباحث مختلف درسی از شبکه 2 سیما و همچنین استفاده خودجوش معلمان از ظرفیت شبکه های اجتماعی، درس تربیت‌بدنی نیز برای حفظ سلامت و روحیه شادابی دانش‌آموزان در منازل در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این طرح آموزش‌های مجازی موفق معلمان هم مستندسازی و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

حسینی در پایان سخنان خود گفت:از کلیه کارشناسان مسئولان،کارشناسان تربیت بدنی و سلامت استان،مربیان درس تربیت بدنی در سراسر شهرستان ها و مناطق استان،دانش آموزان و والدین آنها که در این کمپین شرکت کردند، تقدیر و تشکر ویژه دارم.

محمدطاهر برهانی کارشناس مسئول تربیت اداره کل استان از تمامی کارشناسان تربیت بدنی و مربیان درس تربیت بدنی به خاطر اجرای کمپین ورزش در منزل تقدیر کرد.

فردین بهار، کارشناس تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان از مربیان تربیت بدنی سراسر استان که در این کمپین فعالیت دارند،تشکر کرد.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش بهمئی و موسس کمپین های این طرح تصریح کرد:در این روزهای سخت که به علت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مدارس تعطیل شده‌اند و  امروز مربیان گرانقدر با این اقدام خود ثابت کردند که ورزش در هیچ شرایطی تعطیل شدنی نیست.

اکبر وزش گفت:کارشناسان تربیت بدنی و مدیران مدارس که در اغلب عرصه‌های تعلیم و تربیت لیاقت و شایستگی خود را به اثبات رساندند، در دوران شیوع بیماری کرونا نیز در زمینه ادای وظیفه و مسئولیت خویش در صحنه حاضرند.

وی افزود:ما می‌توانیم و وظیفه داریم، با ورزش خستگی و ملال این قرنطینه خانگی را به فرصت، لذت و خاطرات به یاد ماندنی در کنار هم بودن در منزل تبدیل کنیم.

وزش خاطرنشان کرد: مربیان ورزشی ما در عرصه تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزی در صحنه خدمت به هم استانی ها در تمامی مناطق و شهرستان ها آماده‌اند تا طعم شیرین تربیت بدنی در خانه را به اعضای خانواده بچشانند و ثابت کنند بازی و فعالیت ورزشی از ارکان زندگی بشر امروزی حتی در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا است.

پروانه پناهپوری، کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گچساران در این زمینه گفت:وقتی شرایط زندگی سخت می‌شود ، این ما هستیم که به آن شرایط اجازه میدهیم ویرانمان کند یا قویترمان کند، انتخاب با خود ماست .

وی افزود:بعنوان متولی ورزش  در استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان گچساران (مهم‌ترین فاکتورهای ماندن درشرایط سخت ،ورزش ،تغذیه ی سالم ،نشاط ،یادگیری و شکرگزاری و دادن انرژی مثبت )به ما این نتیجه را می دهد که شرایط سخت مارا سخت تر ‌‌قدرت تحمل سختیها راه گشایش آن را فراهم تر می سازد .

محمدی کارشناس تربیت بدنی و سلامت شهرستان باشت هم به خبرنگار ما گفت: ماندن در خانه فعالیتهای جسمانی افراد را تا حدودی کاهش می دهد،ماندن در خانه گرچه راه حل مناسبی برای جلوگیری از انتقال ویروس از انسانی به انسان دیگر محسوب می‌شود  اما این موضوع به صورت ناخواسته می تواند عواقب منفی از جنبه کاهش فعالیت جسمانی داشته باشد و این احتمال زیاد است که ماندن در خانه باعث کم تحرکی افراد شود،به این صورت که افراد زمان بیشتری را در حالت نشسته،درازکش هنگام تلویزیون دیدن،کار با گوشی و بازی های رایانه ای سپری خواهند کرد و کاهش فعالیت جسمانی روزانه به تبع آن کاهش مصرف انرژی می تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد.

وی افزود: بنابراین نیاز است که فعالیت جسمانی در این دوران در خانه ادامه پیدا کند تا سیستم ایمنی به درستی فعالیت کند و سلامتی انسان حفظ شود.

محمدی خاطرنشان کرد: تاسیس این کمپین ها باعث تقویت آمادگی جسمانی و تقویت سلولهای دفاعی بدن دانش آموزان و خانواده ها در برابر این ویروس محنوس می شود.

فاضل عزیزی، کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده هم از کلیه مربیان تربیت بدنی مدارس این شهرستان به دلیل مشارکت در کمپین تقدیر کرد.

 شاهین ظهرابی،کارشناس مسئول تربیت بدنی شهرستان بویراحمد هم از تمامی مربیان،دانش آموزان و والدین آنها در این شهرستان که در کمپین مشارکت داشتند،تقدیر کرد.

کارشناسان تربیت بدنی و سلامت ادارات و مناطق مختلف آموزش و پروروش استان کهگیلویه بزرگ(امید ظفرمند) چرام(کرامت عوض پور)،قلعه رئیسی(امراله پی خوش)،دیشموک(اکبر رستگار)،،پُردل(مارگون)،پورنوشادی(دنا)،جواد جعفر زاده(عشایر استان)،ارسلان آواک(لوداب)، حسن علمداری(هیئت ورزش دانش آموزی استان)،ماه زری نیکنام(کارشناس تربیت بدنی خواهران استان)محمدی (کارشناس تربیت بدنی اداره کل) هم با تقدیر از معاونت تربیت بدنی و سلامت استان به دلیل راه اندازی این کمپین،از کلیه مربیان،دانش آموزان و والدین در این رویداد ورزشی تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه کلیپ های منتخبی از این کمپین مشاهده کنید:

 

 

div id="69051268283">

 

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین