صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. مرداد 1398 - 14:24
کد مطلب: 73197
تحلیلگر سیاسی، نویسنده و استاد دانشگاه گفت:دست کم گرفتن قدرت ایران بعد از جنگ، شکست گروهک منافقین در عملیات مرصاد را رقم زد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ کارشناس ارشد علوم سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما به تبیین ساختار و رویکردهای جبهه مناقفین پرداخت.

کریم افتخاری تصریح کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری با موانع زیادی روبرو شد که با عنایات غیبی،داشتن ولایت فقیه، روحیه شهادت پروری و اراده پولادین مردم آن از تمام این پیچ های خطرناک عزتمندانه عبور کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از گروهک هایی که قبل از انقلاب هم با نام مجاهدین خلق فعالیت هایی و به دلیل تبانی و همکاری سران آنها در راس مسعود رجوی با ساواک، مورد حمایت نهادهای امنیتی پهلوی قرارگرفتند و از همان ابتدای انقلاب گروهک منافقین را علیه ایران اسلامی سامان دادند.

این نویسنده و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه برای جریان شناسی بیشتر این گروهک می توانید به کتاب"جریان شناسی احزاب و تشکل های ایران" که بنده مولف آن هستم رجوع کنید، تصریح کرد: نخستین کاری که منافقین بعد از پیروی انقلاب انجام دادند، دستیابی به بسیاری از اسناد و اطلاعات ساواک بود که بخش های زیادی از جنایات خودرا امحا کردند و بخشی را علیه مخالفان به کار بردند.

افتخاری گفت: در جنگ تحمیلی 8 ساله علیه ما، همین گروهک حاضر نشدند صدام را به عنوان شروع کننده جنگ به رسمیت بشناسند و به همراه دشمنان خارجی ایران اسلامی به خصوص آمریکا و انگلیس نه تنها به همین مواضع اکتفا کردند بلکه به صورت ناجوانمردانه شروع به ترور و القای نا امنی و ناپایداری انقلاب نوپای ایران کردند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نداشتند.

افتخاری در ادامه گفت: حربه های براندازی استکبار در کشورهای جهان سوم ، ایجاد اختلاف، القای نا امنی، ترور کور و در نهایت تظاهرات و درگیری مسلحانه است که تمامی این مراحل توسط گروهک ضد انقلاب منافقین علیه ایران بکار برده شد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: این گروهک ضد انقلاب به بدنه نظام نفوذ کرد و با تشکیل جبهه ملی مقاومت متشکل از بنی صدر و منافقین و ملی گرایان ، علیه انقلاب شروع به فعالیت محسوس تری کردند به گونه ای که کار نظام را با یک اقدام مسلحانه تمام می دانستند.

وی عنوان کرد: در سالهای آخر جنگ که نیروهای امنیتی به خوبی این گروهک خائن را رصد کرده و ضربه هایی هم به آنها وارد کردند، با حمایت صدام در عراق مستقر شدند.

این تحلیلگر تاریخی تصریح کرد: بعد از ترور نزدیک به 17 هزار ایرانی، این کوردلان با همراهی  و حمایت اتاق فکر عراق، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی تدارک یک جنگ مسلحانه با هدف براندازی نظام نوپای ایران را دیدند.

افتخاری افزود:هر چند همه برنامه ریزی ها را به خوبی و مطابق نقشه های دقیق اربابان استکباری خود پیاده سازی می کردند اما معادلات اشتباه آنها و حق گرایی ایران اسلامی، شکست مفتضحانه و تاریخی در پرونده سراسر نفرت آمیز آنها ثبت کرد.

وی گفت: سران منافقین به خیال خام خود فکر می کردند که ایران بعد از دفاع مقدس به شدت تضعیف شده و قدرتی برای دفاع ندارد و همین محاسبات اشتباه باعث شد تا بخش زیادی از نیروی انسانی و تسلیحات آنها در عملیات غرور آفرین مرصاد نصیب انقلاب شود.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: گروهک منافقین هم اکنون با دشمنان جمهوری اسلامی ایران به خصوص اسرائیل، آمریکا، اروپا وآل سعود هم پیمان و هم قسم است و هنوز هم اندیشه  خام براندازی نظام ما را در سر دارند.

وی گفت: در حوادث کوی دانشگاه سال 78 و فتنه سال 88 چنگ و دندان برای براندازی نظام تیز کرده بودند اما با هوشیاری مردم و روشنگری ولایت فقیه این فتنه ها در نطفه خاموش شد.

 افتخاری در پایان با اشاره به وجود اتاق فکر های چند هزار نفره جنگ نرم این گروهک خائن در خارج، گفت: جبهه های جدید ضد انقلاب در حال حاضر در شبکه های اجتماعی و در حوزه جنگ نرم است و اکنون هزاران حساب کاربری فعال در توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی دارند که به صورت روزانه علیه ایران فعالیت خائنانه می کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین