صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. خرداد 1398 - 15:24
کد مطلب: 73029

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
امام جمعه شهر لیکک در  خطبه های امروز ابتدا با گرامیداشت آغاز لیالی قدر،گفت:ما باید در این شبها و لحظات مهم ماه مبارک رمضان نهایت استفاده معنوی را ببریم.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:بهترین فرصت توبه و اظهار پشیمانی از گناه،شب قدر است.
وی با بیان اینکه باید شکسته شویم تا بزرگ شویم، افزود:تفکر و تعقل ، ادب حضور، خشوع در برابر خداوند متعال و شکستن هوای نفسانی از بهترین اعمال در شب های قدر است.
امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه هیچ عبادتی بالاتر از تفکر نیست،خاطرنشان کرد:حداقل دو ساعت از شب های قدر را مطالعه مفید داشته باشید.
وی گفت: در این لحظات معنوی با تفکر،ناله و ایجاد شرایط اضطرار برای ظهور امام زمان (عج) تلاش کنیم.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در نهج البلاغه و کلام پیامبر اکرم(ص)بر لزوم اتحاد مسلمانان و ایجاد امت اسلامی تاکید شده است.
وی با تأسی از آیات قرآن کریم به اهمیت وحدت در جامعه اسلامی پرداخت.
خطیب جمعه بهمئی با بیان اینکه تنازع و تفرقه عزت را از بین می برد، افزود:سستی و ترس در جامعه ناشی از نبود اتحاد است ؛اگر جامعه و امت متحد داشته باشیم ،استکبار جهانی توان مقابله با مسلمانان را نخواهد داشت.
حجت الاسلام افروغی در ادامه با تبیین اصولگرایی و اصلاح طلبی،گفت: خواهشا از این دو اصلاح مقدس که ائمه استفاده می کردند،استفاده نکنید و در فضای مجازی به جان هم نیفتید.
وی خطاب به همه جناح های سیاسی، افزود:آیا در دو طیف سیاسی موجود در کشور شهید نداریم؟اگر به اصول اصلاح طلبی و اصولگرایی پایبند نباشید،دروغگو هستید.
حجت الاسلام افروغی با تاکید بر لزوم تقویت خود باوری در جامعه، تصریح کرد:اگر کسی از هر جناح سیاسی حل مشکلات را در دست کدخدا ببیند و ترس را بر جامعه حاکم کند،بویی از اصلاح طلبی و اصولگرایی نبرده است. 
وی افزود:گر تکفیر دیگر مسلمانان را از علائم اصولگرایی بدانیم،قطعا اصولگرای واقعی نیستیم.
اشکال مشترک هر دو جناح اصلاح خ و اصولگرایان این است که شخص پرست شدند،خدا شاهد است در فضای مجازی اشکالی به پیامبر وارد شد صدایی بالا نیامد اما کوچکترین حمله به لیدر جریان های سیاسی هزاران جنجال را در جامعه ایجاد می کند.
وی گفت:دست بردارید از پرستش افراد؛رهبری به عنوان ابر استراتژیست، خطوط را تعیین کرد. 
خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز و گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر ، گفت:شاه کلید فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری تاکید بر لزوم روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی است که اگر عده ای ولایت پذیری داریم باید جوانان حزب اللهی کاردان و کاربلد را به میدان بیاریم.
وی با انتقاد از شخص پرستی و بیت سازی در احزاب سیاسی کشور،گفت:هنوز هم که هنوز است به خاطر شخص پرستی و جناح بازی مسئولان ادارات ما به سفارش افراد خاص انتخاب می شود.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها