صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

27. ارديبهشت 1398 - 15:16
کد مطلب: 73007

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با اشاره به لزوم پرداخت انفاق واجب،گفت: با توجه به فصل برداشت محصولات کشاورزی،واجب است که مردم خمس و زکات محصولات خود را بپردازند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:رهبر انقلاب در فرمایشات اخیر نکاتی را بیان فرمودند که قبل از اشاره به آنها ابتدا بستری برای فهم این فرمایشات فراهم می کنم.

وی افزود:خداوند در قرآن کریم آورده است ای کسانی که ایمان آورده اید،یهودیان و نصارا را ولی خود قرار ندهید.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:در جهان امروزی آمریکا از آبرو ، اقتصاد و فرهنگ مردم در منطقه برای حفظ صهیونیستی استفاده می کند.

وی گفت: در ادامه آیات 51و52سوره مائده اشاره شد که هر کس از آنها تبعیت کند با اینکه شیعه باشد و اعمال عبادی را انجام دهد اما آنها را ولی خود قرار داد.

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد: این آیات به خوبی وضعیت کنونی منطقه را ترسیم می کند و در آخر اشاره می شود که در پایان حزب الله غالبون هستند.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به تبلیغ و ترویج احتمال وقوع جنگ بین ایران و آمریکا و ایجاد دلهره در مردم، تصریح کرد: سپاه و نیروی بسیج ایران ما از ابتدای انقلاب تاکنون آرزوی رودرویی با رژیم غاصب صهیونیستی و سربازان ترسوی آمریکایی را در سر دارند ؛گرچه آمریکا جرات رویارویی با ما را نخواهد داشت.

وی گفت: در ادامه آیات هم آمده است که در آینده پیروزی نصیب مؤمنان خواهد شد و در آن زمان منافقان و ترسوها پشیمان می شوند.

خطیب نماز جمعه بهمئی با بیان اینکه ترسی به خاطر دوستی با غرب در دل عده ای منافق ایجاد شده است،افزود: در فضای فعلی عده ای که می خواهند از هر جناحی ترس را به مردم تلقین کنند، همان کسانی هستند که مشکلات اقتصادی را برای کشور به وجود آوردند.

وی با اشاره به سنخیت نداشتن قوانین سند 2030 با اسلام و قرآن، گفت: آهای مؤمنان،غرب گراها و وطن پرست ها! قرار است در سند 2030 برابری جنسی زن و مرد اجرا شود که این خلاف صریح قرآن کریم است.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: برابری جنسیتی در نگاه آنها به این معناست که هر زن هر تعداد شوهر دوست داشته باشد، اختیار کند و این هم له کردن آیات صریح قرآن است.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با انتقاد از دولت،گفت:قرار شد حقوق کارمندان پلکانی افزایش یابد اما چرا به این وعده عمل نشد؟دولت در این زمینه خلاف قانون عمل کرد.

حجت الاسلام افروغی گفت:ضلع بعدی این مثلث حاشیه سازی برای افزایش اختیارات  رئیس جمهور است ؛اختیارات رئیس جمهور در نظام جمهوری اسلامی بسیار زیاد است و فقط عده ای با این کار دنبال حاشیه سازی هستند.

وی افزود: وقتی پیاز،پراید و دیگر کالا ها گران می شود و می توان بیشتر این کالاها را با قیمت بسیار ارزان وارد کشور کرد،عده ای دلال از خدا بی خبر اجازه نمی دهند ؛مردم مواظب باشند که بخشی از این پول های کثیف در زمان انتخابات هزینه خواهد شد.

خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد: سیاست خوب سپاه و ارتش ما در اعلام مواضع صریح اخیر علیه استکبار ،ترس و وحشت در دل آمریکایی ها انداخت.

حجت السلام افروغی با تاسی از فرمایشات اخیر رهبر انقلاب، گفت: در وضعیت فعلی مذاکره با آمریکا سم مضاعف است و ادعای بعضی ها مبنی بر مذاکره با اجازه رهبری، دروغ محض است.

وی با اشاره به ناتوانی آمریکا و هم پیمانان خود در مواجهه با مردم مظلوم یمن، گفت:عده ای پاپتی مظلوم یمنی با دستان خالی یکی از بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان را فتح کردند ؛کشوری که میلیاردرها دلار اسلحه خرید و همه همینه نظامی خود را از آمریکا می گیرد،نتوانست کاری از پیش ببرد.

امام جمعه شهر لیکک افزود: بنابراین آمریکا با تمام نافهمی ها، نمی تواند با ایران وارد جنگ شود و هیچ خطر جنگی ایران را تهدید نمی کند، این یک تبلیغات روانی است و جنگ امروز جنگ اراده هاست.

حجت السلام افروغی در دستور کار قرار دادن مشکلات اقتصادی کشور، کاهش هزینه های جاری دولت، رفع موانع تولید و رونق صنعت مسکن سازی را وظایف کنونی دولتمردان به جای حاشیه سازی ترس از جنگ عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ فرزند آوری و رشد جمعیت جوان کشور، افزود:ما که اطلاعاتمان ناچیز است، اعلام می کنیم که آینده اقتصادی کشور با تمامی فراز و نشیب های کنونی یک آینده روشن است، خانواده ها فرزندآوری را تقویت کنند.

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه در برخی از نقاط شهرستان، گندم قاچاق می شود، گفت:این را به صورت سربسته اعلام می کنم و از مسئولان می خواهم مسئله خرید گندم به صورت قاچاق را با دقت بررسی کنند.

حجت الاسلام افروغی در پایان باردیگر با انتقاد از شورای اسلامی شهر لیکک، گفت: شورا با وجود تذکرات مکرر، هنوز تغییرات جدی ایجاد نکرد، برای نمونه هنوز اطلس کاملی از شهر تنظیم نکردند ؛از این افراد  توانمند می خواهم که از توانمندی های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها